Wpis z mikrobloga

Mirki możecie usmażyć boczek/pancette/guanciale, ostudzić trochę patelnię, zalać lekko wodą, sól, wrzucić makaron, ugotować na patelni razem z tym boczkiem, odlać wody tak, żeby trochę zostało. Na koniec wyłączyć ogień i dać mieszane jajka z pieprzem i preferowanym serem. Boom spaghetti carbonara w parę minut. Te głupie kubki smakowe nie sprawdzają jak było robione i smakuje tak samo. xD

#gotujzwykopem #jedzenie #gzw
DragDay7 - Mirki możecie usmażyć boczek/pancette/guanciale, ostudzić trochę patelnię,...

źródło: comment_lMYpKqjAIVtbDQzJw0BJGcI8WOHV261h.jpg

Pobierz
  • 17
@paula_pila: ale to w żaden sposób nie przeszkadza, poza tym nie muszę myć garnka xD analogicznie mogę powiedzieć po co gotować bez sensu makaron w oddzielnym naczyniu - carbonarę robiłem na dwa sposoby i nie ma absolutnie żadnej różnicy w smaku;

polecam spróbować xD

osobiście wolę jego przepis
@DragDay7 raczej boczek po ugotowaniu nie będzie chrupiący ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Ja w przeciwieństwie do Ciebie zainteresowałam się przepisem, który wrzuciłeś i wiesz co? Są praktycznie takie same ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@paula_pila: a po czym wnosisz, że nie sprawdziłem twego? :P są dwie różnice xD nie oceniaj z góry ;) (będzie chrupiący xD) tzn no nie sprawdziłem go w praktyce, nie oszukujmy się xD ale przeczytałem cały
możesz zawsze dać więcej boczku, jak go nie czujesz, albo nie lać tyle wody, żeby wypłukać smak xD boczek czuć bardzo dobrze


@DragDay7: Tylko pytanie po co? Nie daje Ci to jakichś specjalnych benefitów, poza tym że nie musisz "płukać" (bo myciem tego nie ma co nazywać) garnka w którym gotowałeś makaron. Za to gotowanie makaronu w patelni sprawia, że musisz dać więcej boczku/pancetty bo marnujesz esencję wytopioną przez smażenie, oraz
@poprostumort: oglądałem Gennaro wiele razy, koks xD OH GOD WHY IM COOKING SO GOOD

Za to gotowanie makaronu w patelni sprawia, że musisz dać więcej boczku/pancetty bo marnujesz esencję wytopioną przez smażenie


Nic nie marnujesz xD to była moja sugestia odnośnie tego, że nie czujesz boczku. To wygląda tak, że dajesz mi tu argumenty przeciwko, przy czym jestem pewien, że nigdy tak nie spróbowałeś xD spróbuj, zobacz jakie to #!$%@?, bez
oglądałem Gennaro wiele razy, koks xD OH GOD WHY IM COOKING SO GOOD


@DragDay7: Gennaro mistrz :D

To wygląda tak, że dajesz mi tu argumenty przeciwko, przy czym jestem pewien, że nigdy tak nie spróbowałeś xD


Nie spróbowałem, ale kiedyś z lenistwa dogotowywałm makaron w patelni i było słabo, szczególnie bolała utrata chrupkości. Może to kwestia jakości boczku/pancetty?

Przychodzi mi jeszcze na myśl upgrade xD usmażyć boczek, #!$%@?ć na talerz; do
@poprostumort: jestem po gastro - polecam 10/10 xD zapalenie żołądka itp. xD pół roku mam gryźć wszystko powoli na papkę xD mocno wysmażone rzeczy itp odpadają; stąd kombinacja z wodą xD ale jest pyszne