Wpis z mikrobloga

Jako że żniwa w pełni, a ja byłem ciekaw co u błotniaków łąkowych, to podjechałem dziś w okolicę znanych mi gniazd w okolicy wsi Kierzków i zobaczyłem, że pola skoszone, ale bardzo szybko też dowiedziałem się, że młode z tamtejszych gniazd zdążyły wylecieć z gniazd. Szybko wypatrzyłem jednak krążącą nad rżyskiem samicę, która na dodatek nosiła znaczki skrzydłowe. Jak udało mi się ustalić zostały one jej założone w tym roku i jest to samica z jednego z gniazd z Kierzkowa, a skoro dalej tam krąży, to pewnie dalej dokarmia swoje młode – mimo, że te już zdążyły opuścić gniazdo.

Swoją drogą – to już mój trzeci odczyt błotniaka!

Jeśli spodobało Ci się to zdjęcie to zapraszam do obserwowania tagu #sedrosfoto i odwiedzenia mojego fotobloga, gdzie znajdziesz więcej moich zdjęć.

#fotografia #mojezdjecie #tworczoscwlasna #przyroda #natura #ptaki #ptakidrapiezne #blotniak #blotniaklakowy #znakowanieptakow #ochronasrodowiska #ochronaprzyrody #zniwa
sedros - Jako że żniwa w pełni, a ja byłem ciekaw co u błotniaków łąkowych, to podjec...

źródło: comment_r6sam4VRqp1BPsNGLse2ucMhE3XJn5Pp.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
@sedros: Fajny blog. Spoko zdjęcia. Pytałeś w swoim blogu, czemu jeden z bocianów stoi na jednej nodze i ma jedno skrzydło rozpostarte. Ztcw to takie zachowanie to termoregulacja, w tym przypadku ogrzewa jedną nogę i skrzydło. Bociany tymi nogami regulują temperaturę. Jak im za gorąco to wydalają ekskrementy po swoich nogach, żeby zwiększyć przewodnictwo cieplne i bezwładność cieplną i szybciej ochłodzić krew w ciele.
  • Odpowiedz
@Mert82: Ta teoria brzmi całkiem sensownie. Spróbuję poszukać coś więcej na ten temat. Dzięki!

No i dziękuję za miłe słowa na temat bloga i zdjęć! Dobrze wiedzieć, że takie rzeczy mogą się podobać. :)
  • Odpowiedz