Wpis z mikrobloga

Nie ma to jak robić pomiary w środku wakacji i zachwalać jak wiele zyskali ludzie i czemu to taka świetna opcja.
Dla tych co się bali o kolejne buspasy to pomysły już są; Np. na Klecińskiej od 7 do 10. Ja naprawdę podziwiam co te mądre głowy wykombinowują z TUMW. Te 1.5 minutowe zyski to też wyglądaja przezabawnie. Ja myślałem, że tam jakieś konkretne zyski będą a nie podpierdółka.
https://www.facebook.com/TUMWro/posts/2555892961143185?__tn__=-R
A artykuł na Wyborczej ich kolegi klakiera: http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,25018407,buspasy-we-wroclawiu-daja-rade-magistrat-prezentuje-pierwsze.html
Jednym słowem to dopiero początek ataku buspasów #wroclaw
  • 11
@villemo69: Mogli by próbować zmienić organizacje ruchu na Hallera/Klecińska/Grabiszyńska bo część korka bierze się z tego jaki tam jest bałagan i jak ludzienie potrafią ogarnąć jak na pasach się ustawić. A będzie tylko gorzej bo pewnie coraz więcej ludzi będzie Krzemieniecką jeździć.
@kaaban: tak? Trasa z Gaju na Swojczyce chociażby. Autem jesteś w stanie w 40 minut ogarnąć. Autobusem? Do godizny z przesiadka. Każdego dnia oszczędzasz 20 minut w jedną stronę czyli 40 w dwie.
Takich tras można sporo znaleźć gdzie obecnie MPK nie jest żadną alternatywa.
@Darth_Gohan i ludzie jadący zbiorkomem, poświęcający czas i wygodę o których mówisz, mają stać w tym samym korku co ty furą? Wiesz do czego n to prowadzi? Jeżdżenia samochodem przez wszystkich, ergo totalny paraliż miasta okolic
@kaaban: ja podziękuję za mpk :) najczęściej wybieram rower; do pracy jeżdżę w godzinach, w których korki nie występują a jak mam załatwić coś na mieście to nie jadę w godzinach szczytu. Śmieszne jest to, że 6km do pracy w centrum (sic!) prędzej pokonuję rowerem niż zbiorkomem i to o 6 rano.
@kaaban: Jeżdze rowerem na codzień i jeżdzę komunikacja miejską w zimie mimo, że mnie dopowadza do szału bo taką mam lokalizację. Natomiast nie dziwie się, że ludzie wolą auta bo wiem ile razy miałem sytuacje, gdzie MPK dało dupy. A to co sie dzieje od zeszłego roku przebija moje dotychczasowe doświadczenia. Awarie były ale pojedyncze.
I tak jak pisze @villemo69: TO JEST TRAGEDIA jak rowerem i to bez większej spiny