Wpis z mikrobloga

Narzekałem wczoraj na to, że Klub Jagielloński to już nie to co kiedyś, a w szczególności nie potępił przemocy w Białymstoku, no i się doczekałem.

Niby powinienem się cieszyć, bo pada oficjalne i bezwarunkowe potępienie (choć też wspomnienie o możliwych "prowokacjach"), ale raz uruchomiona podejrzliwość pozostaje i niezbyt podoba mi się to, co następuje potem.

W miniaturce macie typowy śliski (całość: tutaj) artykuł wPolityce, który jest emanacją systemu wartości Karnowskich, gdzie dobro PiS jest na czele i cała refleksja kręci się wokół tego, żeby utrzymali władzę. Przesłanie jest takie: "przystopujmy z tym LGBT, bo przegramy wybory, a to jest najważniejsze".

Karnowscy to Karnowscy, zbytnio się nie zdziwiłem. Ale czy to się jakoś bardzo różni od fragmentu z najnowszego Mazura?:
https://youtu.be/cQv6B0ayOSE?t=478s

Jest też wielkie "abozapo":
https://youtu.be/cQv6B0ayOSE?t=260s

Szczerze? Nie wiem na co komu takie think tanki, które strzelają tylko do jednej bramki. Kultura Liberalna, Nowa Konfederacja, Krytyka Polityczna bardzo często krytykują partie, o których popieranie można by ich podejrzewać. Mazur niezbyt, a ostatnio wręcz przeciwnie, jawnie dba o dobry spin prawicy.

#polityka #tysiacurojenniezaleznychmediow #klubjagiellonski #lgbt #neuropa #4konserwy
eoneon - Narzekałem wczoraj na to, że Klub Jagielloński to już nie to co kiedyś, a w ...

źródło: comment_wRo3Utx6p6fHOXorbSd1lIEYFoKXNmHM.jpg

Pobierz
  • 9
@eoneon: Nie należy oczekiwać od KJ poparcia jakichkolwiek praw osób LGBT, gdyż przekaz filmu jest jasny: Jesteśmy i będziemy za status quo, ale bez stosowania przemocy na ulicach. Moim zdaniem jest to wypowiedź konkretna i w warstwie komunikacyjnej nie pozostawia większych niedomówień.

Nagranie pokazuje jak daleko od całego zagadnienia jest Mazur i dlaczego tego rodzaju słowa padły. Rada, którą daje on Kościołowi, aby odcinać się od aktów wandalizmu i znaleźć czasem
Nie należy oczekiwać od KJ poparcia jakichkolwiek praw osób LGBT


@shadowboxer: Nie wyraziłem takiego oczekiwania. Mnie nie przeszkadza, że Mazur jest prawakiem, tylko że został już prawie że oficjalnie prawakiem grającym bez wyjątków pod pewną partię. Nieróżniącym się poza pewnym sznytem intelektualnym i szerszą perspektywą od zupełnie niekrygujących się propagandystów.

Tu nawet nie jest brak dobrej woli, nastąpiło zatrzymanie się na pewnym progu empatii, którego nie umie się przekroczyć


@shadowboxer:
Nie wyraziłem takiego oczekiwania. Mnie nie przeszkadza, że Mazur jest prawakiem, tylko że został już prawie że oficjalnie prawakiem grającym bez wyjątków pod pewną partię. Nieróżniącym się poza pewnym sznytem intelektualnym i szerszą perspektywą od zupełnie niekrygujących się propagandystów.


@eoneon: Nie śledzę działalności KJ aż tak, aby móc wypowiedzieć się, czy stoi on gdzieś z boku w chórze suflujących Partii. To, co chciałem jedynie przekazać to konstatacja, że i tej nielicznej
TLDR: nie powinniśmy skazywać jeszcze KJ na straty.

@eoneon: Śledzę wszystkie thinktanki z kręgu "Spięcia", ale nie uważam, żeby Mazur grał na PiS, uważam, że to za dużo powiedziane. Wychodzi z pozycji konserwatywnych i być może nie idzie zbyt daleko w osądach, ale moim zdaniem umieszczanie go w jednym tekście z przykładem stanowiska Karnowskiego to duża przesada - ten drugi to czysty propagandzista.

Mazur ma specyficzny styl, wypowiada się niejako "spoza",
@eoneon: o to to, dokładnie tak.

swoją drogą - wiadomo że Kultura Liberalna i Krytyka Polityczna potępią wydarzenia w BŁSTK i ujmą się za ofiarami, a nawet że im blisko do nich generalnie - ale właśnie wspomniana Nowa Konfederacja ustami jej naczelnego zrobiła to co powinien powiedzieć każdy szanujący się redaktor medium opinii - https://nowakonfederacja.pl/to-byl-atak-na-wolnosc-nas-wszystkich/