Wpis z mikrobloga

Siema rowerowe Mireczki.
Jako że niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem swojej pierwszej szosy to zwracam się do was prośba o poradę bo przyznam w tych kwestiach jestem kompletnie zielony. Rower kupiłem używany i nie jestem pewien jaki to typ zapięcia. Jest ktoś w stanie na podstawie zdjęcia powiedzieć co to jest i czy jeździć na tych pedałach czy zmienić na jakieś inne, jeżeli tak to na jakie? Dodam tylko że rowerem dojeżdżam głównie do pracy około 10km, ale planuje też dłuższe trasy bo w końcu trzeba ta pierwszą setkę zrobić. Z góry dziękuję za pomoc #szosa #rower
Supscrub - Siema rowerowe Mireczki.
Jako że niedawno stałem się szczęśliwym posiadacz...

źródło: comment_hWhwmdKVxxZBgBMR3sHacWltJAsys08e.jpg

Pobierz
  • 22
@Supscrub: To jest Keo Look. Na dojazdy to pracy generalnie takie zapięcie się nie nadaje bo wymaga specjalistycznych butów z blokami. Chodzenie w nich nie jest zbyt wygodne, także zmusiło by cię do wożenia ze sobą dodatkowej pary butów. IMO lepiej kupić pedały platformowe lub hybrydy.
@Supscrub: To są pedały szosowe pd. Świetnie do jazdy na rowerze, ale bloki wystają z butów i niewygodnie w nich się chodzi. W odróżnieniu od pedałów spd używanych w rowerach górskich, w nich bloki są delikatnie schowane i można w nich w miarę komfortowo chodzić :-)
@Supscrub: Tutaj idealnym rozwiązaniem będą pedały spd, zwyczajne m520, plus jakieś podstawowe buty shimano, w których będziesz miał wystarczająco miękką podeszwę do jako takiego przemieszczania się.