Wpis z mikrobloga

@kirk_knut: ależ to trzeba mieć ból dupy o Szczęsnego aby wypominać mu stracone gole na jakimś tournee gdzie każdy sobie spaceruje a chodzi tylko o kasę od sponsorów i rozwijanie nowych szlaków medialnych
To jest bramkarski top, ewidentnie jego charakter i pozaboiskowa postawa wpływa na postrzeganie przez takich Januszy
  • Odpowiedz
@Poro6niec: Nie mam bólu dupy - po prostu nie godzę się na zakrzywianie rzeczywistości ..

Wystarczy napisać - jego wina, ale to gol bez znaczenia i wymowa jest wtedy zupełnie inna ..

No, ale jeśli ktoś próbuje go tłumaczyć kreśląc precyzję uderzenia Kane’a i klasycznym „co miał zrobić”, to po prostu zakrawa na kpinę ..

Sam argument odnośnie tego, że to zwykły tournament dla kasy jest równie nie przekonujący; rozumiem, że
  • Odpowiedz
@kirk_knut: Ale to nie było do końca tak, że w każdej chwili każdy by mógł tego gola wsadzić, piłka była w posiadaniu jego drużyny, a on wyszedł jak to robi zawsze w takim momencie, piłkę stracili w głupi sposób i od razu Kane wykorzystał ustawienie Szczęsnego, które obserwował już od początku. Jeżeli już się traci piłkę w takim momencie, to nikt nie wali na bramkę z połowy boiska, a bramkarz ma
Secla - @kirk_knut: Ale to nie było do końca tak, że w każdej chwili każdy by mógł te...
  • Odpowiedz
@kirk_knut: Jeśli oglądasz mecze piłki nożnej to poobserwuj sobie w jakim miejscu stoją bramkarze gdy piłka jest rozgrywana przez jego klub w okolicach linii środkowej. Nikt nie stoi przy linii bramkowej ani nawet 5 metrów od niej. Bramkarze wychodzą do przodu, bo ryzyko dostania takiej piłki jak wczoraj jest bardzo, bardzo mało, a szansa na podanie/wybicie jakiejś bezpańskiej piłki jest duże.

Jesteś takim troche bardziej zaawansowanym niedzielnym kibicem. Prawdziwy niedzielny kibic
  • Odpowiedz
@Secla: No dobrze, ale nie możemy tłumaczyć bramkarza okolicznościami i statystką ilości tego typu uderzeń —> jeszcze jakby pobiegł do rożnego i chciał strzelić gola na 3:2 i nie zdążył wrócić, to jeszcze jak się patrzy, ale w powyższej sytuacji gol strzelony z połowy boiska zawsze zapisywany jest na konto bramkarza, niezależnie od tego czy jest to Szczęsny, De Gea, Neuer czy Ter Stegen ..
  • Odpowiedz
@kirk_knut: No nie przeczę, bo przecież o to chodzi by analizować co się dzieję i zapobiegać takim akcjom, a próbując ciągle jednego schematu, w końcu ktoś to zauważy i wykorzysta jakiś inny, jak to Kane zrobił.
  • Odpowiedz
@venomik: Ale właśnie nie jestem „niedzielnym kibicem” i wiem jak bardzo ewoluowała pozycja bramkarza w ostatnich latach ..

Niestety po prostu niektórzy zachowują koncentracje i widzą więcej, a niektórzy jak Maciuś lubią przeszacować (wyjście do piłki z Senegalem, a teraz nic nie znaczący, ale jednak gol za kołnierz z połowy boiska) ..
  • Odpowiedz
@kirk_knut:
Odpowiedz mi na dwa pytania:
1. Czy w momencie straty piłki przez Juve Szczesny był poprawnie ustawiony?
2. Czy bramkarze normalnie szybciej się cofają niż robił to Szczęsny?

Bo jeśli oglądasz mecze i patrzysz jak kto się ustawiał to odpowiesz: 1. Tak, 2. Nie.
I mi nie chodzi o ewolucje w ostatnich latach, ale o ustawienie każdego klasowego bramkarza, nawet takiego, który wychodzić do piłek w stylu Neuera nie lubi
  • Odpowiedz
@venomik: I rozumiem, że zależnie od tego jak poprawnie na nie odpowiem, to szacowny koneser i absolutnie nie niedzielny kibic czyli Ty we własnej osobie, uznasz mnie za Janusza futbolu lub nie ( ͡º ͜ʖ͡º) ?

Nie dam Ci tej satysfakcji bo odpowiedź na tą kwestie nie zawiera się w zadanych przez Ciebie pytaniach, tylko w zbytnim rozluźnieniu Wojtusia i jego braku koncentracji (pewnie z uwagi
  • Odpowiedz
@venomik:

1. Czy w momencie straty piłki przez Juve Szczesny był poprawnie ustawiony?

I tak i nie. Poprawne ustawienie zależy od warunków fizycznych danego zawodnika. Jeżeli bramkarz jest powolny i słabo gra nogami, to wyjście do piłki jest błędem w ustawieniu, które już błędem nie jest w przypadku bramkarza, który to potrafi. Dokładnie tak samo, jak błędem jest ustawienie się Messiego przy rożnym pod bramką w gąszczu obrońców co w przypadku
  • Odpowiedz
@ka-rabin: Wow super argument. To nie wina Szczęsnego, że nie urodził się Francuzem. Jako Francuz byłby mistrzem świata, wicemistrzem Europy, numerem 1 w Juve, wielokrotnym reprezentantem Francji a Lloris oglądałby to wszystko z ławy.
  • Odpowiedz