Wpis z mikrobloga

Tikka masala z chlebkami naan.
Prosty przepis krok po kroku poniżej!

#gotujzwykopem #gotujzkreckiem #przepisy #jedzenie #kuchnia

Drogie Mirki i Mirabelki, co jakiś czas pojawia się tutaj pytanie o tikka masala.
Chciałbym przedstawić tutaj mój przepis, który wypracowałem w ciągu kilku lat metodą prób i błędów, a zarazem jest na tyle prosty, że każdy da sobie z nim radę.

Informacje:
1. Przepis jest przeznaczony dla osób początkujących w kuchni indyjskiej. Oryginalne przepisy są odrobinę inne, ale są to różnice, które w minimalny sposób wpływają na ostateczny smak dania. Dotyczą np. nieco uboższej mieszanki przypraw służącej do marynowania miesa.

2. Przepis łączy ze sobą tikka masala, oraz murgh makahni (butter chicken). Różnice pomiędzy tymi potrawami są niewielkie, starałem się wyciągnąć z każdej z nich to, co najlepsze.
Tikka masala uchodzi za potrawę brytyjską wzorowaną na potrawach indyjskich, murgh makhani jest potrawą indyjską. Różnice są kosmetyczne i zazwyczaj dotyczą sporej ilości masła klarowanego w murgh makhani, oraz śmietany w tikka masala.

3. Taguję #wegetarianizm, ponieważ uważam, że to idealna potrawa dla początkujących wegetarian. Sos jest na tyle aromatyczny i smaczny, że mięso spokojnie można zastąpić np. krewetkami, lub grillowanymi warzywami, w szczególności, jeśli spożywamy go z chlebkami naan.

4,76 Korwin

6. Przepis jest na przygotowanie potrawy na jeden posiłek dla 4 osób. Warto zrobić go więcej, bo wciąga :)
Przepis napisałem w ten sposób, by wykorzystywać w maksymalny sposób opakowania przypraw, by nie wietrzały po otwarciu.

7. Jeśli nie chce nam się robić chlebków naan, można podać z ryżem. Serwujemy wówczas w ten sposób, że podajemy na talerzu ugotowany ryż, a obok miseczkę z sosem i łyżką, by można było nakładać sobie sos na ryż wg potrzeb.

8. Brak punktu 5.

9. Można na to różowego wyrwać (ale lepiej zrobić łagodną wersję)
paramyksowiroza - Tikka masala z chlebkami naan. 
Prosty przepis krok po kroku poniż...

źródło: comment_EQqrRRs1lCsTPq7CCsMAbtCQKFXDMhmz.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
@robaczek147: Są pyszne. Robione na maślance są lekko puszyste w środku, a dzięki masłu klarowanemu mają świetny, maślany smak.
Nie wiem w jaki sposób robiłeś, widziałem trochę przepisów na chlebki z piekarnika, ale tam zawsze pokazują taką suchą, pustą w środku skorupę. Nie sądzę, by to było smaczne, ani praktyczne w jedzeniu.

BTW, do pierwszego posta powinienem dodać:
10. Przepis na chlebki jest zaczerpnięty z tego bloga
  • Odpowiedz