Wpis z mikrobloga

Nie ma to jak w naszym polskim piekle, Polakowi po prostu nie da się dogodzić. Po 2 minutowym trailerze już stwierdziliście że serial jest #!$%@? bo:
- nie ma słowiańskiego, powtarzam S Ł O W I A Ń S K I E G O klimatu
- jedna z postaci w broklionie jest czarna
- kikimora nie jest dopracowana perfekcyjnie jak w trailerach Bagińskiego
- cavil wygląda dla was jak legolas na sterydach
Nie wiem co musiałoby być w tym trailerze żeby przeciętnemu wykopkowi się spodobało, Cavil chyba musiałby wypłynąć z szamba żeby pokazać ten słowiański brudny dystopijny świat z książek Sapkowskiego.
Wszyscy uwielbiają wrzucać memy z Karolakiem, ale prawda jest taka że dalej jesteście w tej mentalności i podświadomie chcecie tego dalej. Po co nam jakaś amerykańska adaptacja, pewnie całkowicie będzie wszystko zlewaczone (czy wy czytaliście te ksiązki XD?), przecież np. Dorociński zrobiłby świętną robotę jako Geralt.
#wiedzmin
  • 101
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Na reddicie wszyscy są podnieceni, ale oczywiście wykopki są znaffcami i wydali wyrok. Oczywiście, każdy ma prawo do opinii, ale zadziwiające jest że w tym kraju to przeważnie jest opinia negatywna i malkontenctwo i zawsze 38 mln ekspertów. Wracajcie do korony królów, będziecie mieli klimat ¯_(ツ)_/¯


@Kosmiczny_pies_Kazak: Nie przyszło ci na myśl zielonko, że na reddicie w większości są ludzie z zagranicy, którzy w zasadzie nic nie wiedzą o uniwersum
  • Odpowiedz
@Namarin: Jak już wypucowałeś pieroga do swojego pomarańczowego nicka to ogarnij, że tutaj większość ludzi absolutnie książek nie czytała i o uniwersum wie tyle co z gier. Według wszelkich badań Polacy tyle książek czytają co kot napłakał, ale raptem na wykopie to wszyscy czytają i to konkretnie sagę wiedźmińską xD. I jaki to jest słowiański klimat, którego w tym zwiastunie nie doświadczyłeś? Gratki, że z półtoraminutowego trailera stwierdziłeś, że serial
  • Odpowiedz
@Kosmiczny_pies_Kazak: Tak, do twojego małego rozumu nie dociera, że są ludzie którzy po trailerze potrafią stwierdzić jaką droga to dalej pójdzie. Skoro na trailerze widać beznadziejnie dobranych aktorów, niepotrzebnie zmienione rzeczy pozbawione klimatu pierwowzoru (wszystko to stworzone właśnie dla internetowej masy o której wyżej pisałem) to co ty myślisz, że nagle serial zrobią od nowa inaczej/lepiej :D?

Korony królów nie oglądam bo nie oglądam telewizji (głównie z racji że tam
  • Odpowiedz
Po 2 minutowym trailerze już stwierdziliście że serial jest #!$%@? bo:


@Loanel: Zasadniczo argumenty są zbędne, jeśli się komuś nie podoba to żaden argument na plus tego nie zmieni. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Namarin: Ale ogarnij tego mema, bo chyba nie czujesz, że to beka z takich freethinkerów. Jesteś zwykłym bucem, który przykrywa swoje chamstwo pod płaszczykiem "I'm not anti-social. I'm anti-bullshit". Ten słowiański klimat książek którego zabrakło w dwuminutowym trailerze to czym się przejawia? Zżynką ze wszystkich legend Europy ubraną w swojskie "poszedł za chałupę wychędożyć dziewkę"?

Skoro na trailerze widać beznadziejnie dobranych aktorów to co ty myślisz, że nagle serial zrobią od nowa inaczej/lepiej :D?


Mi się podobali więc twój argument jest inwalidą. To że twoim zdaniem subiektywnie ci się nie podobali to nie jest żaden absolut. W związku z czym przypuszczenie, że ja mam nadzieje na zrobienie serialu "lepiej" niż w półtoraminutowym trailerze jest śmieszne, bo przyjąłeś że ja się zgadzam z twoją subiektywną
  • Odpowiedz
@Kosmiczny_pies_Kazak

Na przykład? Serial będzie papką bo drugoplanowa Triss nie jest ruda? O kurvva, to chyba jeszcze nie było ekranizacji która dogodziłaby takiemu freethinkerowi.


Nie ma to jak dyskutować z kimś kto zadaje pytanie i za mnie na nie odpowiada przypisując odpowiedź mnie, jak to jest prowadzić monolog? :D
  • Odpowiedz
@Kosmiczny_pies_Kazak: "znowu" tylko wykop ma zażalenia? Nawet gdyby to była prawda to nie byłby dobry argument, a nie jest to w żadnym stopniu prawda. Wystarczy spojrzeć na komentarze pod YT(Cała rosja chyba sie zebrała żeby cisnąc po tym trailerze) albo trochę bardziej przejrzeć reddita - każdy kto grał w wiedzmina ma ostre wątpliwości. Ludzie czytająćy książki podobnie. Heck, ludzie którzy nic o uniwersum nie wiedzą mówią że to wygląda jak
  • Odpowiedz
#!$%@? mać.

Po pierwsze, uniwersum Sapkowskiego jest tak samo słowiańskie, jak jest celtyckie, nordyckie, antyczne i późnogotyckie (i czym tam jeszcze się ten pazerny pijak nie inspirował).

Po drugie, to jego fantasy to nie jest żadne polskie dobro narodowe, żeby się tak spuszczać nad jego obroną. Dawno temu, gdy miałem 15 lat i włosy spięte w kucyk, było to dla mnie dzieło kultowe. Teraz to dobre czytadło. Kwestia przerobionych książek i ogólnego
  • Odpowiedz
@mirkw88d: Uniwersum sapkowskiego na pierwszy ostrzał wchodzi jako słowiańskie bo.. jest po polsku. #!$%@? sie polskie potrawy w karczmach, jest kilka polskich lokalizacji, #!$%@? sie po polsku, postacie są bezpośrednie i brutalnie po polsku, duża ilość potworów bazuje na słowiańskiej mitologii, kilka historii, itp. I temu się nie da zaprzeczyć, mimo że jest to miszmasz wszystkich mitologii. Anglosaskie fantasy też mieszają się z innymi, co nie zmienia faktu że mają
  • Odpowiedz
Oglądałem również wszystkie wywiady z Cavillem z SDCC i damn, gość odrobił lekcje! Widać i słychać że fantastycznie zagłębił się w materiał źródłowy, doskonale wyczuwa lore świata i już teraz posiada na ten temat dużą wiedzę

@avallah2323: on nie musiał nic odrabiać, bo jest fanem uniwersum :p
  • Odpowiedz
@mojzeszkiller: Nie rozuiem tego argumentu z językiem. Jest napisana po polsku, ale w tym świecie mówią w języku Nordlingów, starszej mowie i po nilfgaardzku. Z grami jestem do tyłu. Jedynkę ograłem parę lat temu, w dwójkę z doskoku pykam i zacząłem 3 akt. Trójka przede mną. Można po prostu przyjąć do wiadomości, że Polska dogania świat i w naszym kraju powoli można robić gry, które bez kompleksow radzą sobie na
  • Odpowiedz
najlepsze jeat to, że jakby HBO GO by zrobiło identyczny serial to wykopki by się do niego spuszczały


@AwionicznySwir: najlepsze to jest to, że nie wiesz czy gdyby HBO go zrobiło to było by tak samo kiepsko, więc nie wiem na jakiej podstawie tak twierdzisz? skąd wiesz co zrobiły by wykopki? Jasnowidzem jesteś?
  • Odpowiedz
a scena z balu na Belleteyn z Geralrem aż kipi siłą i chemią

@avallah2323: swoją drogą, znać eksperta po wnikliwości, sam, choć piękcioksiąg i opowiadania znam dość dobrze, nie byłem w stanie umiejscowić tej sceny ;)
  • Odpowiedz