Wpis z mikrobloga

Post dedykowany @dobrepicko oraz wszystkim graczom i obserwatorom, dla których rozgrywka pozostaje niejasna. #lacunafabularniereptilianie #lacunafabularnieczarnolisto

-------------------------------------------------------------------------------

Tworzymy świat, w którym wcielasz się w rolę jednego z mieszkańców starożytnego miasta Ur. Jako gracz widzisz świat przez mgłę, nie znasz wszystkich jego szczegółów, a MG podaje jedynie skąpe detale. To najtrudniejsza część tej gry - wczuć się w postać i zrozumieć sytuację, w jaką została wrzucona.

W chwili obecnej Twoja postać widzi wokół siebie mnóstwo zamieszania - tydzień wcześniej czara goryczy w społeczeństwie się przelała i mieszkańcy zaczęli szukać sposobu na wydostanie się spod magicznej kopuły. Część postanowiła spenetrować stary ziggurat sumeryjski, w którym odkryli zalany korytarz, prowadzący do tajemniczej krypty i drugi korytarz, którego nie udało się dogłębniej zbadać. Część zdecydowała się przekopać ziggurat Sina, w którym odkryto tajemniczy rdzeń. Kopiąc zwrócili na siebie uwagę jaszczuroczłowieka. Pozostali próbują na własną rękę dowiedzieć się czegoś więcej o świecie, w którym się znajdują.

Po tygodniu ciężkiej pracy wszyscy ponownie spotkali się w Długim Domu, aby zaplanować kolejne działania. Czas ucieka, część miasta została zalana przez wzbierający Eufrat, dodatkowo Dzwon wzywa wszystkich mieszkańców na obowiązkową ofiarę.

Ty, a właściwie Twój bohater został wrzucony w wir tych wszystkich wydarzeń. Możesz być biernym obserwatorem (jak do tej pory), lub możesz podejmować próby wpływania na niego. O efekcie tych prób oraz ich wynikach decyduję ja poprzez wyniki na kostkach. Możesz go poznawać i zmieniać przez deklaracje i odgrywanie roli w przygodzie i dopytywać o niego jako gracz w oddzielnym wątku. Graczy jest ponad 40, ja jestem jedna, więc jeżeli masz podejrzenie, że dane pytanie już padło, zadaj je na discordzie, stworzonym przez graczy lub discordzie, stworzonym przeze mnie (linki tutaj). Twoje doświadczenia zależą od tego jak daleko jesteś w stanie wczuć się w swojego bohatera. Gracze są bardzo pomocni i chętnie pomagają nowym osobom. Im więcej świeżej krwi, tym lepiej dla całej zabawy!
Pobierz
źródło: comment_8s7dJLHUYyfLhjp8HeOCBha6QiDxmi80.jpg
  • 3