Wpis z mikrobloga

Janusze: Młeee motoryzacja się skończyła, już tylko diesle 1,2 i ekoboosty i limity emisji i elektryki młeeeeee.
USA: Corvette z centralnie ulokowanym silnikiem wolnossącym V8 o pojemności 6,2 litra w cenie zwykłej podstawowej Bejcy 5.
Janusze: :O

....i to wszystko do 60 tys USD. W ich sile nabywczej to jest autentycznie odpowiednik 'naszych' 60k xD OMG jak ja Amerykanów szanuje, mają skalę wielkiego rynku, wiedzą że to kupią MILIONY więc mogą też przystępną cenę rzucić a przy okazji konstrukcja jest naprawdę przepiękna i uderzająca w europejskie super cary.

#motoryzacja | #samochody | #usa | #corvette
Saeglopur - Janusze: Młeee motoryzacja się skończyła, już tylko diesle 1,2 i ekoboost...
  • 12
OMG jak ja Amerykanów szanuje, mają skalę wielkiego rynku, wiedzą że to kupią MILIONY więc mogą też przystępną cenę rzucić


@Saeglopur: cena rzeczywiście dobra, ale z tymi milionami i efektem skali to chyba nie to. Po prostu Chevrolet nabija kasy na komercyjnym szicie, a Corvette to dla nich marka-zabawka marketingowa. Właśnie dokładnie to ma na celu - "ooo ale Chevrolet jest spoko jak takie samochody robi". W 2018 Chevrolet wyprodukował niecałe
D.....t - > OMG jak ja Amerykanów szanuje, mają skalę wielkiego rynku, wiedzą że to k...

źródło: comment_sWYqESFWMNMIdI8jkJjs3LeLKrpvEoNB.jpg

Pobierz
wszystko jest zajebiste... Tylko to już nie wygląda jak Vetta :(


@fortySeven: I tu się w pełni niestety zgadzam. Po raz pierwszy bryła jest kompletnie inna, tylko te drobne stylistyczne rozwiązania jak z ostaniej generacji. Wielu amerykanów będzie kręcić nosem tylko z tych względów ale cała masa innych będzie się zachwycać tym że nie będzie miotać jak dotąd :D

no to u nas ~400k xD


@peterr767: Z tego beka, ale
Saeglopur - > wszystko jest zajebiste... Tylko to już nie wygląda jak Vetta :(

@fo...
a Corvette to dla nich marka-zabawka marketingowa.

@DulGukat: Absolutnie nie, to jest wielkiej skali produkcja dla mas.


@Saeglopur: dziesięć tysięcy sztuk rocznie to jest wielkiej skali produkcja dla mas? Aveo w samych Stanach po premierze sprzedawało się po sześćdziesiąt tysięcy sztuk rocznie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Saeglopur: Motoryzacja się skończyła, bo samochody nie prowadzą się jak kiedyś. Japończycy zawsze lubili małe silniki typu 1.3 turbo i nie było z tym problemu. Kiedyś samochody były znacznie bardziej analogowe, bezpośrednie i to właśnie stąd się bierze to "januszowe" powiedzenie. W nowych autach każdym aspektem kieruje elektronika, elektryczne wspomaganie kierownicy, elektryczna przepustnica i dziesiątki systemów jeżdżących za kierowcę nie pozostawiając kierowcy żadnego funu z jazdy, no chyba że jedyne czego
bo samochody nie prowadzą się jak kiedyś. Japończycy zawsze lubili małe silniki typu 1.3 turbo


@smaleczpsa: Bo były lekkie i proste. Nie mówię że lekkie bo mój pierwszy samochód w wieku 16-lat czyli Wartburg 1.0 dwusuwowy (bummm bum bum bum bum bum) był ciężką krową ale na 1-2 rozpędzał się jak szalony.

moim zdaniem wygląda jak wkur... komar


@smaleczpsa: Tzw wściekła mydleniczka czyli design wszelkich azjatyckich dziadostw które przejmują europejskie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Saeglopur: Za silnik i jego umiejscowienie ogromny szacunek, za taką cenę to dziś niespotykana konfiguracja.

Ciekawe czy kiedyś nastąpi renesans motoryzacji i design lat 80-90 powróci, Ford już powoli rezygnuje ze "wściekłych mydelniczek", Mercedes podobnie, trzymajmy kciuki ;)
@Saeglopur: u nas 140 tys netto Mazda 6 w salonie. Która za 5 lat będzie warta 1/3 tego, a za 15 zgnije ( miałem Mazdę i jak pojawiła się ruda to szło jej szybko). Osiągami pewnie zmiecie dużo droższe Porsche o BMW nie wspominając. W Polsce i tak to będzie plastikowe gówno" bo ludzie naoglądali się top geara