Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@ragoku: u mnie 2tyg temu różowa rodziła. Zero stresu bo drugi bombelek. W każdym razie na porodówkę lecisz jeśli: odejdą wody, regularne mocne skurcze, obfite krwawienie, lub ból brzucha na który nie pomaga nospa. Dodatkowo jeśli wody będą zielone lub brązowe to nie jedziesz tylko #!$%@? na porodówkę. Powodzenia, będzie dobrze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ragoku ja rodzilam dwa razy i dwa razy wpadlam do szpitala juz praktycznie rodzac bo... nic nie czulam. Jakies skurcze, ledwo ledwo, nieregularne, odstepy duze, zanikajace jak sie czyms zajelam- kapiel, ogarnianie sie itd. wiec reguly nie ma.
Generalnie zasada jest taka, ze jak skurcze sie pojawia i beda regularne- do szpitala sie jedzie jak sa w odstepach ok.5-6min. Jesli wody odejda i beda zielone/brazowe to szybko do szpitala.
Poza tym nic
@ragoku: do szpitala tylko w momencie kiedy:
1) odejdą wody płodowe
2) regularne skurcze co 10 minut i mniej (przy pierwszym porodzie polecam jednak co 7minut, ja osobiście pojechałam jak miałam co 4 minuty, ale to akurat moja praca to ja sobie pozwoliłam z racji doświadczenia) nie ustępujące po prysznicu/ kąpieli
3) wystąpi krwawienie
Szczęśliwego rozwiązania!
@ragoku: seksik wspomaga rozwiązanie, my z pierwszym zrobiliśmy falstart i pani położna na porodowce nas wyslala do domu to zdazylem sie przespac z 5 godzin zanim znowu pojechaliśmy
@RedRightHand: @ragoku:
Ja ok. 12 dni przed porodem miałam skurcze, które przechodziły po masażu (pozdrawiam mojego niebieskiego) i ciepłych okładach na plecy. Jeśli przechodzą, to są to skurcze zapowiadające. Zadzwoniłam do dzieciatej już koleżanki i powiedziała, że to jeszcze nie to. W dniu porodu obudziły mnie ok. 3 w nocy dość konkretne skurcze, które nie przechodziły, a narastały. Niebieski mnie masował itd., ale to na nic. Bolały mnie plecy, macica,
@evilbadday: Różowe będą koloryzować przed niebieskimi ze ich cipki są ciaśniejsze po porodzie niż przed itd a to wszystko jedna wielka ściema. Uczyłem się badania ginekologicznego na tysiącu cipek i najciaśniejsze są nastolatki ktore zaczynaja życie seksualne. Trzydziestki które nie rodziły tez są jeszcze w miarę ciasne, po jednym porodzie już jest znacząco wyczuwalny luz a po dwóch to jakbyś grubym walcem zaorał. Jeśli chodzi o sam wygląd cipek to już