Wpis z mikrobloga

Ostatnio dużo się mówi o tematach LGBT to i ja się wypowiem. Sam jestem gejem i mam chłopaka i jak widzę te wszystkie tęczowe afery, nagonki na parady równości to mi się robi niedobrze. Z drugiej strony te parady nie byłyby potrzebne gdyby nasze społeczeństwo nie miało żadnych uprzedzeń do osób o odmiennej orientacji, ale tak nie jest. Jedyne o czym marzę to żebym kiedyś mógł tak po prostu jak każda para heteroseksualna przejść ulicą za rękę ze swoim chłopakiem bez strachu że w najlepszym wypadku ktoś nas wyzwie od pedałów, żeby społeczeństwo po prostu się #!$%@?ło i dało żyć nam tak jak wszystkim innym. Chcę żeby społeczeństwo się ogarnęło i nie oceniało innych na podstawie orientacji i dało każdemu żyć tak jak chce nie krzywdząć innych i wtedy te całe tzw."promowanie homoseksualizmu" będzie kompletnie zbędne. Pozdrawiam jeśli doczytałeś to do końca. #lgbt #teczowepaski #homoseksualizm
  • 26
@Datboi_Bartek: niestety obawiam się że niechęć do odmienności jest zbyt zakorzeniona w naturze ludzkiej żeby realistycznie myśleć o przyszłości w której homofobia nie istnieje, chyba że byłaby jakimś totalitarnym reżimem ścigającym absolutnie wszystko co wygląda na jej przejawy, czego też nie chcemy.

Realistyczne jednak myślę że w ciągu kilku kolejnych lat prawa takie jak małżeństwa homoseksualne to bardzo realistyczna wizja, a społeczeństwo w swoim czasie dojrzeje do szerszej akceptacji homoseksualistów, szczególnie
@Datboi_Bartek: a mnie #!$%@? przyrównywanie mnie do #!$%@? fanatyka-katola, bo mam poglądy bardziej w prawo. Rozumiem, że ulany kaszalot z taśmą na cyckach i zbolek rodem z BDSM i różowym dildosem na czole to adekwatna reprezentacja środowisk lgbt?
@NapBukaj Oczywiście, niestety działa to w obie strony. Ja nie mam nic do osób wierzących ani do osób z innymi poglądami dopóki oni nie mają nic do mnie. W swojej wypowiedzi nawet nie poruszyłem tego zagadnienia ale ok. Ani porównywanie osób z poglądami bardziej w prawo do fanatyków katoli nie jest ok ani porównywanie osób lgbt do ulanych kaszalotów z taśmą na cyckach i zbolków rodem z BDSM i różowym dildosem na
@NapBukaj: czekaj czekaj - poglądy na prawo nie oznaczają od razu katola. Zgadzasz się na aborcję / eutanazje ? Jeśli nie to napisz dlaczego. Czy Kościół powinnien być oddzielony od Państwa i czy powinnien być finansowany z pieniędzy podatnika ?
@NapBukaj: Ale ja nic takiego nie twierdzę mój drogi - jednak widać, że jesteś katolem. Bo normalny człowiek, który wierzy powie Ci, że jest za oddzieleniem kk od państwa bo zdaje sobie sprawę, że nie wszyscy wierzą w jedynego słusznego papcie w niebie. Po dwa od razu czepiasz się aborcji i eutanazji gdzie:

Eutanazja - decyzja podejmowana przez dorosłą osobę która ma WOLNĄ WOLĘ.

Aborcja - decyzja podejmowana przez osoby, obciążone
@Datboi_Bartek: @PaulStanley: @Uchodzca_Z_Polski:

heteroseksualna przejść ulicą za rękę ze swoim chłopakiem bez strachu

ale zwykłej akceptacji kiedy gdy przejdę za rękę z chłopakiem to ludzie nie będą nas negatywnie traktować


To są postulaty, zmiany zachowań społecznych. Nawet na zachodzie są miejsca, pełne imigrantów, fanatyków religijnych, w których nietolerancja i nienawiść, nie tylko wobec osób LGBT, kwitnie. Zachodnia demokracja nie ma możliwości zmuszenia tych ludzi do zmiany myślenia. Zachodowi udało
@Datboi_Bartek: Autorze, powinieneś móc sobie chodzić ze swoim partnerem za ręke, ale prawda jest taka, że na uj Ci to? Ja tam ze swoją dziewczyną (płci - różowy pasek) nie chodzę i jakoś żyje (niewiele by mnie obchodziło zdanie ludzi, gdybym to lubił robić, ale akurat nie uważam spacerowania za rękę z kimś jako przejaw jakichś najważniejszych praw jednostki). A co do sytuacji niebezpiecznych to cóż...sądze, że zarówno ja jak i