Wpis z mikrobloga

Już mam dość tego B450. Wszedł nowy bios nic nie zmienił. Prawdopobnie oddaje płyte lub sprzedaję. Powiedzcie mi proszę jaką płytę główna wybrać pod Ryzen 5 3600? Taką która na 100% będzie działać od razu po włożeniu procesora? Dobrzę jakby też nie było problemu z takimi ramami
https://www.x-kom.pl/p/427810-pamiec-ram-ddr4-gskill-16gb-3200mhz-ripjaws-v-cl15-red-2x8gb.html
I kartą RTX 2060.

#amd #ryzen #pcmasterrace #pc
  • 16
U mnie z kolei wszystko śmiga na msi b450 tomahawk z biosem 1.80, ale z tego co można przeczytać jest niezła loteria. Na reddicie można wyczytać, że pod koniec miesiąca postarają się wrzucić jakiś stabilniejszy bios.
@Tobik1404: Z tego co wyczytałem to można brać x470 Asus Pro Prime, ma 32 rom i nawet wspierają PCIE 4.0. Zastanawia mnie też co w budżecie może zastąpić śmierdzieli z MSI, może b450 Gigabyte Elite/Aorus Pro Wifi, mają gorsze VRM ale też się zastanawiam co znaczy gorszy VRM, spali się ta płyta czy jaki #!$%@?? bo jutuberzy nawet 3900 odpalali na płytach A320 za 100 zł to każda b450 powinna dźwigać
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@UczesanyPedryl: gorszy boost, chyba że płyta totalnie dziadoska to może i sie zjara. Ja mam R5 1600 do tego była MSI b350M Mortar i nawet taki zestaw sprawiał problemy więc nigdy więcej MSI.
@Tobik1404 Mam wielką prośbę. Jak będziesz miał nową płyte głowną i te ramy będą Ci chodzic git na 3200mhz to wyślesz mi screena z ustawieniami Ramu? Mam te same pamięci i Aorusa b450 elite, który gryzie się z tymi ramami (wina płyty głównej), od kilku miesięcy ustawiłem 3000mhz i jakoś chodzą, a teraz mogę się pobawić trochę z nimi, żeby działały na 3200mhz :) Dzięki