Wpis z mikrobloga

#polska #pogoda #jesien ##!$%@? ##!$%@?

Za rok kończę studia inżynierskie na jednej z polskich politechnik. Zastanawiam się gdzie by tu osiąść na dłużej. Polecilibyście mi jakiejś konkretne miasta, miejsca spełniające poniższe kryteria? Jestem singlem, jakby to miało zaważyć na waszych mentackich wyliczeniach.

1. Więc, po pierwsze pogoda - idealnie jakby przez większą część roku było jesiennie - deszcze, silne wiatry. Brak upałów, słońca. Najlepiej jakby można było swobodnie chodzić w bluzie, a nie w okularach przeciwsłonecznych i żonobijce. Zamiast lata, wiosna (och, marzenie!)

2. Blisko miasta z jakimś tam zapleczem przemysłowym. Mam umiejętności, dzięki którym łatwo mi będzie znaleźć pracę w szeroko pojętej branży elektrycznej - od elektroniki, przez automatykę i robotykę do elektryki. No tylko ta praca musi tam być, a nie zadupie Podlasie.

Więc co mi osobiście przychodzi do głowy: w Polsce jak wietrznie to gdzieś blisko morza. Jak przemysł to bardziej zachód niż wschód. Zatem #szczecin ? Mirki ze Szczecina, powiedzcie mi jak tam jest? Czy spełnione zostanie kryterium pogodowe? Może gdzieś bardziej na południe, w górach szukać azylu? Znacie jakieś inne wietrzne miejsca w Polsce?

Jak nie w Polsce to gdzie? Znam angielski, ale i tak w nowym kraju zaczynałbym od technika, a nie od pozycji inżynierskiej.
#islandia - zdecydowanie spełnia warunek pogodowy, ale jak z przemysłem i językiem?
#anglia - pogoda pewnie też ok, ale jakoś mnie nie przekonują ludzie. Może za dużo się naczytałem o nieprzyjaznych Anglikach.
#kanada - wydaje się całkiem okej, co myślicie?
#nowazelandia - podobno idealny kierunek turystyczny, ale nie żeby tam żyć.
#rosja może #slowacja - kraje z językami z rodziny słowiańskiej, łatwo byłoby się przestawić. Ale jak z pracą?
Pobierz CXLV - #polska #pogoda #jesien ##!$%@? ##!$%@? 

Za rok kończę studia inżynierskie ...
źródło: comment_7pSj8Eoo7uyVHlitDtd5cU6Y1rWMAEcw.jpg
  • 5
@CXLV: Islandia na pewno perfect pod względem pogody, bo mam takie same wymagania. I obecnie mamy 15 stopni, słońce, nieco wiatru. Pada sporadycznie. Także wielki plus.
Z przemysłem konkretnie nie wiem, bo pracuję w innej dziedzinie. Ale bez lokalnego języka może być trudno o dobrą robotę. W końcu wszystkie ustawy, dokumenty itd mają po islandzku. Temu nie znalazłem nic w bankach czy finansach. Ale może masz tak wąską specjalizację, że dało