Wpis z mikrobloga

Widzę, że za zakupy w sobotę w Biedrze w Revolut naliczyło o prawie 5zł więcej niż na paragonie (na paragonie 58zł, w revolut 63zł). W sumie pierwszy raz mi na temrinalu wyskoczyło, czy ma rozliczyć w funtach a że kolejka długa w sklepie to szybko zaakceptowałem. Ale żeby prawie 5zł więcej? Chyba że o czymś nie wiem.
#revolut
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Logan00: @SirArthur: Nie do końca - to zależy od terminala
Czasem pytanie jest "Czy chcesz rozliczyć w Funtach - bo w tej walucie masz kartę" i wtedy zielony to funty, czerwony to złotówki
A czasem pytanie jest "Czy na pewno chcesz rozliczyć w złotówkach - czy przejść na funty z gwarantowanym kursem" i wtedy zielony to złotówki, czerwony to funty.
Generalnie trzeba czytać co jest na terminalu...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Seeba: nigdy w Polsce nie widziałem terminala, gdzie DCC odrzuca się zielonym. Jeden jedyny raz widziałem terminal Postilion gdzie wybiera się cyferkami 1 i 2 walutę. Przepuściłem w PLN masę kasy (powyżej 80k). Gdzie są terminale z taką dziwną składnią? Bo w Superpharm jest podobnie dziwnie ale i tak czerwony to płatność w PLN
  • Odpowiedz
@Waspin:
W polsce to w sumie nie jestem pewny - bo tutaj najczęściej polską kartą płacę ale...
Kiedyś w hiszpani miałem terminal, który zadawał bardzo dziwne pytania i były aż 2 !
Najpierw jedno właśnie z odrzuceniem DCC zielonym a potem jeszcze coś w stylu "czy na pewno ?"
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Seeba: w Polsce widziałem pytanie "czy klient odrzucił DCC?" ale i tak się potwierdzało czerwonym (wbrew logice).
I tak najdziwniej jest we Francji, tam wybór jest np na 4 i 6 (bo tak)
  • Odpowiedz