Wpis z mikrobloga

No to czas porozmawiać o królach, a dokładnie o jednym naszym królu, czyli Michale Korybucie Wiśniowieckim

Panowanie Michała Korybuta-Wiśniowieckiego nie ma w Polsce dobrej prasy. Historycy bardzo krytycznie podchodzili do rządów króla jak i jego samego. W naszej świadomości monarcha kojarzony jest z miernotą intelektualną, żarłokiem oraz nieudolnym politykiem zdominowanym przez magnackie frakcje. Czy naprawdę król Michał był aż tak złym władcą na jakiego przez lata kreowali go historycy?

Link do znaleziska - Michał Korybut Wiśniowiecki – jak to z nim było?

Poniżej wołam osoby, które wyraziły chęć otrzymywania powiadomień o nowych wpisach. Jeśli ktoś chciałby dopisać się do listy, proszę o zostawienie plusa przy przeznaczonym do tego komentarzu pod niniejszym wpisem. Zachęcam również do obserwacji pierwszego tagu, którym opatrzone zostało linkowane znalezisko (tag autorski)
Jeśli podobają Ci się moje filmy i uważasz, że powinienem rozwijać dalej kanał to zostań moim patronem na patronite ➡️ który znajdziesz TUTAJ

Dodatkowe Tagi: #qualitycontent #ciekawostkihistoryczne #zainteresowania #zwyczaje #europa #swiat #liganauki
#walka #swiatnauki #europa #monarchizm #wojna #pokoj #wojna #dyplomacja
sropo - No to czas porozmawiać o królach, a dokładnie o jednym naszym królu, czyli Mi...

źródło: comment_sxRIBPxN4djQSbCYOKCSI9PmrfyFymcV.jpg

Pobierz
  • 71
  • Odpowiedz
Plusuj ten komentarz, jeśli chcesz, abym dodał Cię do listy i uwzględnił przy wołaniu do przyszłych znalezisk
  • Odpowiedz