Wpis z mikrobloga

#papugi #nimfa #papuganimfa

Czy papuga nimfa, która na pewno ma min. 5 lat- u drugiego właściciela tyle jest, ile była u poprzedniego nie wiadomo (byłbym trzecim). Warunki ma aktualnie mocno średnie- zero lotów (od jakiegoś czasu, wcześniej miała możliwość), kontakt z właścicielem tylko przy karmieniu i sprzątaniu ale dotknąć się nie daje, odzywa się tylko przy konkretnym dźwięku- tak jest cicha, czy jest sens ją zabierać czy z niej już nic nie będzie i tylko pogorszę jej stan przez negatywny wpływ na psychikę?
  • 25
  • Odpowiedz
@kloner11: @Kyuumeitai: ale podsumowując jest to możliwe ;). Nimfy szybko dziczeją bez kontaktu z człowiekiem. Jeśli się zdecydujesz to po jakimś czasie spróbuj treningu z klikerem(target training na początek, więcej masz np. u Flock Talk na yt). Na pewno pomoże w oswajaniu
  • Odpowiedz
@justas11: @Kyuumeitai: Papuga już jest u mnie- z osowiałej, siedzącej przez cały dzień w jednym miejscu papugi, stała się zupełnie innym ptakiem- gdaka i już jest w pełni żywa. Nadal boi się ręki, ale jak widzi proso to podchodzi- pogłaskać ją można tylko przez przypadek. Sprawa klatki, ma teraz okrągłą i moim zdaniem za małą. Czy taka klatka będzie dla niej odpowiednia?

https://klatki.org/produkt/klatka-dla-ptaka-mega4/

@Kyuumeitai: Będziesz miał dwie, w jakiej
  • Odpowiedz
@kloner11 okrągła klatka jest bardzo zła- papuga potrzebuje kąta w swoim mieszkaniu. Dobrze klatkę postawić na wysokości torsa/głowy ludzi - jak jest za nisko to papuga będzie się bać, za wysoko to będzie myśleć że jest lepsza od Ciebie
  • Odpowiedz
@Kyuumeitai: Tutaj na pierwszym locie.

Co do klatki, wiem o tym dlatego chce jej jak najszybciej ją wymienić- aktualnie ma dwie żerdki (maszynowo obrabiane więc idealnie gładkie i trzymające wymiar i to razem z klatką je wymienię) jedną z gałęzi krótką przykręcaną (z Trixie) i nie ma już miejsca, żeby swobodnie się obrócić.

Od dwóch dni siada na jednej żerdzi, kuper w górę, głowa do tyłu i mi ćwierka- chyba warunki
kloner11 - @Kyuumeitai: Tutaj na pierwszym locie. 

Co do klatki, wiem o tym dlateg...

źródło: comment_UFPpFMjdV6EeI2hexIymr9o6M4FCgK86.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Kyuumeitai: codziennie to ćwiczymy, podchodzi i je ale jak zobaczy zbliżający się do niej palec straszy dziobem i się cofa. Próbujemy też sposobu z piórkiem, ale to wychodzi znacznie gorzej, bo wtedy ucieka.
  • Odpowiedz
@Kyuumeitai: Jeżeli chodzi o sprzątanie poza klatką, to po jej powrocie do klatki chodzę ze szmatką i przeglądam miejsca w których siedziała i zbieram to co po sobie zostawiła- kupki najlepiej zbierać zaschnięte, bo się wykruszają i prawie śladu nie zostawiają. Jeżeli chodzi o klatkę to jak ją wypuszczam to wymieniam podłoże, jedzenie i wodę, wycieram żerdki, żeby nie chodziła po swoich nieczystościach. Staram się, żeby miała stale czysto w klatce,
  • Odpowiedz