Wpis z mikrobloga

#papugi #nimfa #papuganimfa

Czy papuga nimfa, która na pewno ma min. 5 lat- u drugiego właściciela tyle jest, ile była u poprzedniego nie wiadomo (byłbym trzecim). Warunki ma aktualnie mocno średnie- zero lotów (od jakiegoś czasu, wcześniej miała możliwość), kontakt z właścicielem tylko przy karmieniu i sprzątaniu ale dotknąć się nie daje, odzywa się tylko przy konkretnym dźwięku- tak jest cicha, czy jest sens ją zabierać czy z niej już nic nie będzie i tylko pogorszę jej stan przez negatywny wpływ na psychikę?
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kloner11: ostatnio bardzo, bo się pierzy, więc jest cicha i spokojna. Zobaczymy jaka będzie po powrocie z wakacji, w tamtym roku mocno to przeżyła i była masakrycznie głośna przez jakiś miesiąc xD a jak tam oswajanie Twojego papużka?
  • Odpowiedz
@samjesteszajety: już się daje podrapać po główce, ale muszę mieć kartę przetargowa w postaci prosa senegalskiego- ale w pełni mnie zaakceptowała, reaguje na mnie- najfajniejsze jest jak za mną lata po domu, jak się kapie siedzi ze mną w łazience i cały czas mnie pilnuje żebym jej nie uciekł.
  • Odpowiedz
@samjesteszajety: Kolejny krok osiągnięty, przylatuje dobrowolnie i siada mi na barku. Zauważyłem, że coraz częściej drapie karkiem o elementy w klatce także spróbowałem- nadal dziobem po przepycha, pogdaka z oburzeniem ale oczy przymyka, dziobem opiera się o bark i mogę ją drapać :D Do rąk dalej czuje dystans, ale dwukrotnie wylądowała na dłoni, zorientowała się i uciekła gdacząc jakbym jej pióra wyrywał xD A jak Twój papug zniósł wakacje?
  • Odpowiedz