Wpis z mikrobloga

Nie macie wrażenia jak jeździcie po drogach, że ostatnio widać coraz więcej aut z padniętą uszczelką pod głowicą? Od 2 miesięcy widziałem już kilkanaście samochodów, które dymiły na biało czy to podczas jazdy czy na postoju na światłach itd. Wcześniej takie sytuacje widziało się raczej rzadko, wręcz raz na xx miesięcy, bo widok zadymionej ulicy to zawsze znak że jest jakaś inba. Ciekawe. Przypadeg?

#samochody #motoryzacja #uszczelka #awaria #serwis
  • 13
@Marovic: poprostu wyciągasz mylne wnioski które mogą kogoś wprowadzić w błąd, być może stałeś za dieslem który wypalał FAP'a - wtedy do filtra cząstek stałych leje paliwo i mocznik... Zaawansowanie technologiczne nowych samochodów powoduje, że do takich objawów jak napisałeś można przypisać całe stado usterek... turbo/ ukł paliwowy/ ukł wydechowy/ stan silnika/ awaria osprzętu/ elektronika

A jak już koniecznie chcesz odpowiedzi dlaczego coraz więcej takich aut to proszę - niech dalej
@Szymon_SRT_WWA: Wiem, wiem, ta UPG była rzucona tak o, biorę też pod uwagę inne możliwości. U mnie ostatnio też auto przy starcie puszczało trochę dymku ale okazało się że to po prostu filtr paliwa. Tak czy siak zastanawiające, niektóre z tych aut na drogach to nie były 20 letnie ulepy, a całkiem nowe auta, choć ciężko powiedzieć czy sprowadzane. Po prostu wcześniej nie zauważałem tak takiego zjawiska, a zwracam na nie
@Szymon_SRT_WWA: Jestem podobnego zdania, sam zamierzam sprzedać obecne auto i kupić coś pancernego czym się nie będę przejmował, a do zabawy wystarczy motor. Co do dymienia, ostatnio widziałem Dodga Rama który wypluwał z siebie więcej dymu niż przy wyborze papieża. Tam raczej 1.0 ecoboost nie siedzi, ale w jego przypadku już była spora szansa, że był sprowadzony więc możliwe, że stan też był kiepskawy.