Wpis z mikrobloga

Odebrałem przed chwilą samochód od mechanika - wymiana nagrzewnicy z powodu ucieczki płynu chłodniczego. Zapłaciłem ponad 1200 zł, bo roboty przy tym było mega dużo.

Wyjeżdżam od mechnika, 2 km i uciekł znów cały płyn chłodniczy. Wracam do mechanika, pytam się co to ma znaczyć - a ten dolał płynu twierdząc, że pewnie powietrze zassało, bo wymieniali cały płyn i puścił "bąbla" i teraz będzie ok.

Jest to możliwe? Na czym polegałoby puszczenie tego bąbla?
Dodam, że to nie jakiś januszService tylko jeden z najlepszych warsztatów w dużym mieście.

#mechanikasamochodowa #mechanika #samochody
  • 12
@Trusiak: z ciekawości jakie to było auto? 1200zł to bardzo dużo moim zdaniem. Kiedyś za przerzucenie konsoli gościowi policzyłem 50zł, ale w danym modelu auta (vectra c) robiłem to już kilka razy i zajęło mi to godzinę.
Z wymianą nagrzewnicy by się zeszło max dwie.
@Trusiak: No w sumie jak to robili pierwszy raz, to się nie ma co dziwić. Nie sztuka wymienić, i połamać polowe plastików, trzeba nad tym trochę posiedzieć.
Dla mnie 1200zł to fortuna jak za wymianę nagrzewnicy.
Ale wiadomo, większe miasto to i większe koszta.
@Fraagles: Nie( ͡º ͜ʖ͡º)
Nie pracuje jako mechanik, wiec konkurencji nikomu nie robię
To był wyjątkowy przypadek, gość kupował odemnie części, miał vectrę z z masa problemów elektronicznych. Podjąłem się naprawy bo mi się gościa szkoda zrobiło.
@Trusiak może i jest trochę roboty ale 1200zl za wymianę to za dużo.. a druga sprawa wzięli 1200 i nawet układu nie odpowietrzyli to już w ogóle masakra..
Ciekawe czy jak robią hamulce to potem też nie odpowietrzaja ( ͡ ͜ʖ ͡)
@skun1: U tych debili to nagminne. Płynu nie uzupełnią, silnik złożą na takiej ilości silikonu, że zatyka kanały wodne/olejowe, sprzęgła czy hamulców nie odpowietrzą prawidłowo... za coś takiego powinien być zakaz prowadzenia działalności związanej z naprawą czegokolwiek, co ma koła. ¯\_(ツ)_/¯
@Trusiak: Wymienili, zalali płyn chłodniczy, ale nie przyszło tym idiotom do głowy, że jak włączysz nagrzewnicę, to zassie płyn i w zbiorniczku wyrównawczym zobaczysz suszę.

Dodam, że to nie jakiś januszService tylko jeden z najlepszych warsztatów w dużym mieście.

Paradoksalnie tacy często #!$%@?ą robotę po całości, bo jadą na swojej renomie. Biorą ciężki hajs i odwalają fuszerę, wciskając kit, że lepiej się nie dało zrobić.
@Trusiak: Mogło być - nagrzewnica jest praktycznie jednym z najwyżej położonych elementów układu chłodzenia. W niektórych autach dodatkowo na wejściu do nagrzewnicy są specjalne zawory które wstrzymują obieg płynu jeśli jest zimny albo ogrzewanie w samochodzie jest wyłączone. Jeśli się otwarł to przez obieg przepchnęło płyn i powietrze poszło do zbiorniczka. Jeśli nie będzie dalej ubywało to znaczy że wszystko jest okej