Wpis z mikrobloga

@vosmor: jak prowadzę to liczę na krótki i zwięzły backstory, bo interesuje mnie teraźniejszość i przyszłość postaci, a nie jej przeszłość. Zazwyczaj 6-8 zdań zupełnie wystarczy. Detale można uściślić zawsze przed sesją, albo nawet w jej trakcie. Jak robię postać (+-prawie nigdy XD) to staram się trzymać podobnych standardów, no ale zależy od oczekiwań prowadzącego. W obecnej mocno dungeoncrawlowej kampanii, którą prowadzę już długo, narzucona była historia składająca się z 3
@vosmor: To zależy, czasem jest to jakieś pół strony a raz napisałem 5. Według mnie ważne jest to by nie pisać backstory samemu ale z twoim MG, razem stworzycie ciekawszą historię która będzie pasować bardziej do jego świata/kampanii i będzie wiedział jak ją wykorzystać.
@vosmor: Tak jak napisali przedmówcy: @jtank: @jast: historia powinna być krótka i zwięzła, jeśli MG sobie jej życzy. Ja nie lubię dostawać historii postaci tylko JAKA postać jest. Nie interesują nas jej poprzednie przygody, bo przecież spotykamy sie przeżywać nowe. Interesuje mnie jaki jest bohater, co nim kieruje, jakie ma motywacje, czego się po nim spodziewać. Czy lubi dzieci, czy pije alkohol, czy jest religijny. To wszystko pomoże mi
@vosmor: Jeśli ma mieć nazwisko od MG, to niech MG powie co to znaczy mieć to nazwisko. Czy ta rodzina to rozlaźli arystokraci, wieczni synkowie tatusiów, a może ród z militarnymi tradycjami, sprytni łazikowie, znani pijacy i jak na tle rodziny przedstawia się bohater i z jakich jego cech to wynika.