Wpis z mikrobloga

Mirki, dostałem się na Matematykę Komputerową na WMiI na UJ, na Infie na tym wydziale jestem w rezerwie i dostałem się też na Informatykę Stosowaną na WFAIS. Będę celował w Infe na WMiI, ale jeśli mi sie nie uda, co bardziej polecacie miedzy MK, a IS? Czytałem o MK trochę i nie wiem czy bym sobie poradził, bo z matmy słaby byłem (chociaż z matury rozszerzonej 82proc; słyszałem, że duży przesiew jest po pierwszym roku). O IS słyszałem, że łatwiej, ale trochę sie stoczyła. Co byście wybrali w mojej sytuacji?

#uj #studia #studbaza #krk #krakow #it #informatyka #matematyka
  • 13
  • Odpowiedz
@pustelnikk: z matematyka glownie liczy sie jak duzo robisz samemu. Na studiach z materialu z liceum wypada jakies 70% rzeczy. Jak Ci sie bedzie chcialo uczyc to sobie poradzisz. Przesiew jest raczej na kazdym kierunku, ale najczesciej wynika on z tego, ze ludzie sami rezygnuja uwazajac, ze sobie nie poradza lub po odkryciu, ze studia z filmow amerykanskich nijak sie maja do polskich realiow
  • Odpowiedz
@Hadzik: a jakie opinie masz o MK? Warto sie tam wybrać? Jak wyglada kwestia informatyki na tym kierunku, bo wydaje mi sie ze jest odsunieta na bok wzgledem matematyki.
  • Odpowiedz
@qwasu310: według mnie bardzo fajny kierunek. Generalnie MK to nie jest informatyka, tylko taka hybryda matematyki z informatyką.

Jeśli martwisz się o zbyt małą ilość programowania to nie masz się o co martwić - przynajmniej na pierwszym roku było tego bardzo dużo, mimo tego, że sporo wcześniej programowałem dużo czasu musiałem poświęcić na pisanie programów na wydziałową sprawdzarkę - BaCe; no i do tego prace domowe.

Jeśli martwisz się o brak
  • Odpowiedz
@Hadzik: Dzieki wielkie bo o tym kierunku za wiele opini nie ma, tylko tyle ze wiekszosc odpada na 1 roku. Niestety czysta informatyka w moim wypadku odpada poniewaz nie dostane sie na nią wiec zlozylem na MK lecz boje sie ze po tym kierunku ciezko bedzie znalezc cos stricte w informatyce.
  • Odpowiedz