Wpis z mikrobloga

Jezus mówił, że ludzie mają żyć ubogo i skromnie?
NO I CO Z TEGO
Z komentarzy można się dowiedzieć, że to bardzo źle, że kościół w projekcie po remoncie nie wygląda jak pałac. Bo nie zachowano sacrum. Bo żeby się skupić na modlitwie trzeba mieć złoto na ścianach xD daję link i bonus w komentarzu

https://www.facebook.com/138174996333/posts/10156383989751334/?sfnsn=mo

#bekazkatoli #kosciol #religia #wiara
Pobierz
źródło: comment_jzDS8bOa7AB9Xdzq0JKVGFdvOiRW0THI.jpg
  • 9
@galicjanin: jeszcze nie widziałam nowej świątyni katolickiej na zachodzie ( ͡° ͜ʖ ͡°) serio trochę ich odwiedziłam i ok, wystrój jest skromniejszy nawet w starych obiektach sakralnych (brak gablot ze świecidełkami na co drugim filarze), ale na pewno nie są tak protestancko surowe. w sumie to jest dla mnie punkt odniesienia, że będąc gdziekolwiek w europie zachodniej i wchodząc do przypadkowej świątyni można rozpoznać po mniej lub
@noorey: we Włoszech, czasem w Hiszpanii czy w Portugalii powstają czy do niedawna powstawały nowe świątynie katolickie, w innych krajach pojedyncze budynki. Kilka lat temu zbudowano nawet nową katolicką katedrę w Norwegii (w Tromso) - najdalej wysuniętą na północ nna całym świecie.
@whiteglove: O ile wiadome jest, że często kościoły aż toną w kiczu i tandecie, tak ten protestancki styl też nie musi do każdego trafiać i nie widzę w tym nic złego. Nie ma przecież tylko dwóch skrajności do wyboru. Uważam, że ciekawą alternatywą jest kościół w Haczowie - najstarszy polski drewniany kościół. Ma on oczywiście swoje wady i też nie uciekł od pozłacanego plastiku, ale jednak wykazuje ciekawą jakość. Ten styl
Pobierz
źródło: comment_1XrNAE5dvepp3wTaVFi24lJ98XGXvich.jpg