Wpis z mikrobloga

Wyrabiał ktoś dowód osobisty dla dziecka do lat 5 w #gdansk? Ile czasu faktycznie mija od złożenia wniosku do odbioru dokumentu? W urzędzie nikt nie jest w stanie udzielić mi innej informacji niż "będzie jak będzie, do 30 dni, Pan se sprawdza".
  • 10
@Jednobrewy: robiłem dla 5 latka, pamiętaj że teraz są nowe dowody co może wpływać na wydłużenie procesu, dodatkowo teraz wszyscy spóźnialscy na wakacje się uruchomili (to chyba Twój case ;) ). Dodatkowo możesz paszport wyrobić co podwaja szansę na sukces. jeśli dziecko ma stary dowód to do momentu odbioru nowego jest on ważny
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Jednobrewy: czy dla 2 latka czy dla 30 latka trwa to tyle samo czasu. I nikt Ci odpowiedzi nie udzieli bo dowody są robione w Warszawie to skąd mają wiedzieć tutaj? Będzie to będzie. U mnie był po 27 dniach, u znajomego który wyrabiał ze mną w ten sam dzień po dwóch tygodniach. Oczywiście mowa o tych nowych dowodach.
@vin42: Kontaktowałem się i wyżej, lecz odesłali tutaj. Termin do 30 dni jest dość mało precyzyjny, stąd szukam informacji czy dostanę go prędzej czy też powinienem sobie zaplanować inaczej wyjazd. Małe rzeczy, ale jednak dokładne śledzenie wniosku byłoby bardzo przydatne.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jednobrewy: ja bym się cieszył z tego że w ogóle jest jakiekolwiek śledzenie. Nie wymagajmy za dużo, nie jesteśmy Ameryką ( ͡° ͜ʖ ͡°)