Wpis z mikrobloga

Tym razem w cyklu "Filmy ze Złotej Ery VHS" pozycja, która pomimo zjechania jej przez krytyków i część widzów była przebojem wypożyczalni...
A i dzisiaj można pozytywnie ją ocenić, choćby za styl i klimat lat 90-tych...
To widowiskowa komedia sf oparta o popularny cykl gier firmy Nintendo czyli...

"Super Mario Bros" (1993)

**Mario Mario (tak się nazywa nasz główny bohater, grany przez Boba Hoskinsa) wraz ze swoim bratem Luigim (John Leguizamo), przenoszą się do innego wymiaru o nazwie Dinohattan. W tym świecie żyją dziwne stworzenia przypominające ludzi, ale wywodzące się nie od małp, a od dinozaurów. Władcą tej mrocznej krainy jest prezydent Koopa (Dennis Hooper), wyjątkowo podłe i chciwe indywiduum, które marzy o połączeniu Dinohattanu i Ziemi, aby móc rządzić oboma światami.

By tego dokonać potrzebuje fragmentu starego meteorytu, który jest w posiadaniu Daisy (Samantha Mathis), studentki badającej... czasy dinozaurów.

Agenci pracujący dla Koopy porywają ją do swojej krainy.

Z pomocą dziewczynie ruszają pochodzący z Włoch hydraulicy, bracia Mario i Luligi.

W świecie "po drugiej stronie" wpadną w duże tarapaty - będą m. in. ścigani przez Goombasy - dino gwardię Koopy, czy też zaplączą się w gigantyczny grzyb.

A w tym czasie po Dinohhatanie będzie sobie wędrowała mała Bom-bomba ...


Zwiastun 1 -- zwiastun 2.
Strona Filmweb.
Cały film on-line z lektorem (720p,cda).

→→ #zlotaeravhs** - pod tym tagiem znajdziecie wszystkie poprzednie i przyszłe tytuły które przypominam...

#filmnawieczor #nostalgia #gimbynieznajo #wykopplus30club #fantastyka

Montago - Tym razem w cyklu "Filmy ze Złotej Ery VHS" pozycja, która pomimo zjechania...

źródło: comment_JHDdD7qahMQUSTMPrYtKnnmMdTjGnvPV.jpg

Pobierz
  • 14
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Montago: mam gdzieś do dzisiaj oryginalną kasetę. Lubiłem, choć początkowo to był straszny zawód. Byłem fanem gry i liczyłem na animację w stylu tej, która leciała w tv. Tymczasem nie miało to praktycznie nic wspólnego z grami. Chyba tylko bobomby jakoś w miarę przypominały pierwowzór i główni bohaterowie. Reszta wyglądała tak, jakby ktoś tylko przeczytał jak wyglądały gry z Mario i nigdy ich nie widział. Wszystko było nie tak. Z drugiej
@Montago: obejrzałem ten film z jakiś rok temu i zrobił na mnie niezłe wrażenie. Fabuła jest bez sensu i mało ma wspólnego z grą, ale budowa świata i efekty specjalne przykuwają uwagę. Zdecydowanie fajnie się oglądało, choć moge zrozumieć rozczarowanie niektórych...
@yojo2:

Ja w grę nigdy nie grałem, więc na "świeżo" film oglądałem, i przypadł mi do gustu i jako komedia, i fajny SF, z tym podziemnym, "elektrycznym" światem.
Szkoda że klapa finansowa przekreśliła plany na dwie kolejne części :/

Chyba teraz, po latach dodatkowym atutem jest ten styl lat 90-tych ;)
@darosoldier:

Żałuję, że nie było dwójki, i nie wiadomo po co Księżniczka powróciła do naszego świata... :P

Większość osób chwali film, to czysta rozrywka, do tego z fajnym humorem i efektami... ;)