Wpis z mikrobloga

Mam takie pytanko. Może ktoś mógłby mi wytłumaczyć bo się nie znam (rozowypasek here) ¯_(ツ)_/¯ otóż na ścianę łącząca mnie z sąsiadem chciałabym zastosować coś wygłaszającego dźwięki. Jakaś mata albo inne wynalazki, tylko pytanie co zastosować? Chodzi mi głównie o to żeby to mnie sąsiad nie słyszał jak włączę głośniej muzykę. I kolejne pytanie mając taka matę czy inne wygłuszenie mogę w jakiś sposób mieć tez płytki imitujące cegłę na ścianie? Może na ta matę płytę karton gips dać i potem na to cegłę? Będzie się to trzymac czy mnie poebao z pomysłem? XD jak to zrobić można? Mirki pomóżcie bo mi łeb wybuchnie od myślenia ( ͡° ʖ̯ ͡°) #remontujzwykopem #remont #pytaniedoeksperta #akustyka #budujzwykopem #deweloperka #dzwiek
  • 13
  • Odpowiedz
Może na ta matę płytę karton gips dać i potem na to cegłę?


@jabadabadupka: są specjalne wełny wygłuszające, na to (a raczej na odwrót, pomiędzy stelaż kładziesz wełne) kładziesz na stelażu karton-gips, a na gk co chcesz
  • Odpowiedz
@jabadabadupka nie możesz dać na ścianę nic co tłumi dźwięk żeby to potem przykryć xD
Sprawdź sobie panele akustyczne w internecie i takie coś możesz mieć, ale nie możesz na to nagle dać cegły xD
  • Odpowiedz
@jabadabadupka w zależności od wielkości pomieszczenia i rozmieszczenia audio oraz tego jakie ono jest tzn tony niskie i wysokie jak tyrkają basem oraz oczywiście jak wygląda połączenie z sąsiadem czy jedną ściana czy dwie itd
  • Odpowiedz
@jabadabadupka: przecież dostałaś odpowiedź, jak koniecznie chcesz kupować te maty ze stryopiany czy gąbki to kupuj i klej, ale to i tak nie jest tak wydajne jak 10cm wełny, na to gk czy imitacja cegły
  • Odpowiedz