Wpis z mikrobloga

Mirki mam problem i potrzebuję pomocy kogoś kto ogarnia w #komputery #pcmasterrace #informatyka
Nagle podczas grania wyłączył mi się komputer i nie chciał włączyć (2x 4gb ddr4, ryzen 3 1200, rx 570, asrock a320m-hdv r3.0).
Okazało się że po wciśnięciu power ten na chwilę się zaświeca i gaśnie, jednocześnie wentylatory w kompie robią jakąś 1/8 obrotu (ledwo się ruszają) i koniec. Potem nie rusza aż odepne i podepne zasilanie lub wyłącze i włącze zasilacz i powtórka z że ledwo ruszą wentylatory i koniec.
Zacząłem drążyć i okazało się że po wyjęciu karty graficznej komputer "rusza" tzn kręcą się pozostałe wentylatory. Przełożyłem kartę do starego komputera i tam objaw był ten sam tzn ledwo ruszyły wentylatory i komputer nie ruszał. Czyli karta trup i leci na gwarancje.
Natomiast po przełożeniu karty ze starego komputera (hd 6850) do mojej jednostki, ta rusza ale bez obrazu.
Wiadomo że karta martwa, ale czy coś jeszcze? mobo mogła paść? Nie znam się na tym a problem w tym że każdy podzespół był kupowany oddzielnie.
  • 12
@3mpty juz nawet kombinowalem ze sama karta bedzie podpieta pod inny zasilacz i nic nie dalo. Speaker tez nie piszczy wiec procek odpada. Troche poczytalem, pokombinowalem, popzyczalem sprzetu na podmianke ii mobo tez leci na gwarancje bo nie daje obrazu na zadnej karcie.
Dzieki wielkie wszystkim zainteresowanym za pomoc.

@NagiMiecz
@3mpty