Wpis z mikrobloga

@dendrofag: chrzescijanstwo gowno zbudowalo a nie jakas cywilizacje europejska, przez ta religie europa zatrzymala sie na prawie 1000 lat w sredniowieczu, jak na ironie najbardziej cywilizowani w czasach sredniowiecza byli wlasnie muzlumanie
  • Odpowiedz
@blabusna666: ponoc w polsce to ciemnogrod i zacofanie?

u nas ta religia jest od dawna, sam jestes pewnie jednym z chcac nie chcac wyznawcow bo jestes ochrzczony o ile nie nawet po bierzmowaniu.

Troche jest jednak roznica miedzy wyznaniem ktore jest czescia danego kraju, a wyznaniem ktore przybywa z zewnatrz, z zupelnie innej kultury.
  • Odpowiedz
ro obowiązuje chrześcian stary testament, to podstawy koszernosci wynikaja właśne z niego choćby nie bedziesz gotował jagnięcia w mleku matce jego


@Wegetujemy: Dokładnie, o katolikach. Stare przymierze nie zostało odwołane, ale było to przymierze izraelitów z bogiem. Nigdy nie dotyczyło chrześcijan.
  • Odpowiedz
@zabiligoiuciekl Najlepsze jest to, że chrzest niemowląt nie pasuje do biblijnej definicji chrztu lub biblijnej metodzie chrztu. Niemowlę nie może złożyć swojej wiary w Chrystusa. Niemowlę nie potrafi podjąć świadomej decyzji posłuszeństwa Chrystusowi. Niemowlę nie jest w stanie zrozumieć co oznacza chrzest. Katole myślą, że polanie gówniarzowi głowy wodą daje mu zbawienie xD. Chrzest powinien być indywidualną decyzją człowieka, a katoliban w ten sposób wyrabia sobie samą statystykę "Patrzcie, mamy 95%
  • Odpowiedz
@tommad: Kościół kiedyś też obcinał ludziom głowy a nawet palił na stosach ¯\_(ツ)_/¯ ci na dole po prostu nie doszli jeszcze do tego że w ten sposób nie znajdą sobie więcej wiernych xD. Prawda jest taka że chyba każda religia jest szkodliwa.
  • Odpowiedz
@blabusna666: różnica jest taka, że mimo rozmaitej historii (w tym mocnej nietolerancji, prześladowań innych, inkwizycji) chrześcijaństwo mimo wszystko ostatecznie wniosło tolerancję dla ludzi innych narodów, stanów, itp. Islam jest o conajmniej 200 lat wstecz, i "kto nie swój to można go zabić lub dowolnie wykorzystać".
Twierdzę, że ateiście znacznie bezpieczniej się żyje w kraju o korzeniach chrześcijańskich niż w kraju muzułmańskim. Ale oczywiście sprawdź na własną rękę, zamieszkaj w A.S.
  • Odpowiedz
mniejsza powiadasz? Może do mnie nie docierają pewne informacje ale nie słyszałem żeby w ostatnich czasach ktoś stracił głowę za bycie ateistą z rąk katola. Druga sprawa, to żyję wśród wielu katoli i właściwie to tylko mój dziadek mi dogaduje jak to źle że jestem ateistą ale z domu mnie nie wygania i a dogadywania nie mają charakteru agresji.


@drSin: może jeszcze sugerujesz, że mimo hańbienia rodzinnej religii nikt nie
  • Odpowiedz