Wpis z mikrobloga

#niemieckiemagazyny #emigracja #niemcy
Czekając na powrót do domu, mogę w sumie wam opisać co dzisiaj się działo.
Standardowo wyszedłem przed 5, na 5 50 byłem pod magazynem który pokazał mi google, jedyne co mi nie pasowało to że wejście było na kartę której nie miałem oczywiście xD
Podpytalem się ludzi i wyszło na to, że jest drugi magazyn kilometr dalej i pewnie mam tam iść. No to rura w butach roboczych i za chwilę wchodzę. Przed budynkiem kulturalnie szluga paliła bardzo ładna dziewczyna, która widząc jak czegoś szukam zapytała sie...czego szukam xD
Powiedziałem po angielsku, że jestem pracownikiem z agencji i mam tu znaleźć niejakiego pana Romana. Zapytała się tylko czy wiem gdzie iść na halę, jak usłyszała że nie to z miejsca mnie tam zaprowadziła, powiedziała żebym się nie bał i że pan Roman zaraz przyjdzie, miło mi się zrobiło i sobie czekałem xD
Po chwili przyszedł gość który jako jedyny nie mial kamizelki roboczej, stwierdziłem że to musi być on i zagadałem czy znajdę tu pana Romana, zapytał się tylko czy jestem z Polski i od razu się ucieszył "no, Roman jestem, niech zgadnę, zły magazyn? Chodź się wpisz na listę, zaraz przydziele cię komuś żeby ci pokazał co i jak" i w ten sposób dołączyłem do Portugalki i dwóch Polaków. Miałem ładować butelki likieru do ozdobnych opakowań, szybko się z tym uporaliśmy i przyszła pora na przerwę. Kantyny by dwie - dla palących i dla niepalących. W tej dla niepalących siedziałem sam z Romanem i dziewczynami. Jakiś Niemiec przyniósł nam takie ogrooomne holenderskie ciastka, bardzo smaczne. Po przerwie razem z Paolą, bo tak się nazywała Portugalka składaliśmy razem jakieś kolorowe kartony. Potem Polacy złożyli z kartonów wystawowe półeczki i układaliśmy we dwoje na nich jakieś koktajle alkoholowe. Tu musiałem zirytować dziewczynę, bo robiła wszystko że dwa razy szybciej xD
Potem kolejna przerwa, i do 14 nadal koktajle. Do ,14 30 sprzątałem a potem wyszliśmy z zakładu.
Praca jest naprawdę super, i chciałbym tu zostać.
Plusy:
Nauczyłem się obsługiwać zgniatarke do kartonów xD
Ludzie i szef są chyba najlepsi ze wszystkich prac
Dostałem kamizelkę odblaskowa z firmy xDD

Minusy
Mam całkiem daleko
Trzeba robić tu naprawdę szybko, nie można zwalniać

Ten dzień zaliczam do naprawdę udanych :D
  • 2