Wpis z mikrobloga

@Poro6niec zawsze mam bekę jak ktoś wrzuca ten wizerunek po prawej jako pewnik Jezusa.

Rekonstrukcja przeciętnego mieszkańca tych ziem wykonana na podstawie 3 czaszek, ogólnych informacji jak tamtejsi ludzie mogli wtedy wyglądać + garści domysłów jest traktowana jako "patrzcie, tak naprawdę wyglądał Jezus!!!!!!"
  • Odpowiedz
zawsze mam bekę jak ktoś wrzuca ten wizerunek po prawej jako pewnik Jezusa.


@troglodyta_erudyta: No na pewno ludzie, przed czasami masowych migracji, mieszkający w strefie o ogromnym nasłonecznieniu byli biali jak Polacy:) Nawet Węgrzy, nie wspominając o Włochach, którzy, mieszkają dużo bardziej na północ niż Jezus, mają już ciemną karnację. A Jezus bieluteńki niczym rodowity Szwed, do tego #!$%@? blondyn xDDDDDD
  • Odpowiedz
@Poro6niec
@chanelzeg
Nie mówię, że rozpowszechniony w chrześcijaństwie wizerunek Jezusa jest jedyny słuszny, ale ten niby prawdziwy wizerunek to zwykłe pisanie palcem po wodzie. Jeszcze próbę przedstawienia tego wizerunku jako przeciętnego mieszkańca ówczesnego bliskiego wschodu jestem w stanie zrozumieć, ale stwierdzenie na podstawie tego, że tak wyglądał Jezus jest tak samo miarodajne, jak zbadanie 3 losowych czaszek Polaków + ogólne cechy mieszkańców środkowej Europy i uznanie, że tak wyglądał Jan Paweł II
  • Odpowiedz