Wpis z mikrobloga

Mircy

Szukam informacji na temat swoich zarobków. Zastanawiam się czy zarabiam odpowiednio do doświadczenia/umiejętności.Pracuję w dużym korpo z branży telekom w #krakow jako tester oprogramowania. Doświadczenie ~4.5 roku, praca 50/50 automatyzacja i testy manualne. Ogólnie mam bardzo dobre oceny i jak sam obserwuję to na tle kolegów wypadam dobrze pod względem wiedzy/umiejętności. Jakieś dodatkowe szczegóły mogę dopisać. Zarabiam po tegorocznej podwyżce ~6200zł netto + standardowe dodatki typu sodexo, fundusz socjalny. Zastanawiam się: czy to jest przyzwoita płaca czy jestem "dymany"? Zgaduję, że ciężko powiedzieć po tak zwięzłym opisie, ale może macie znajomych albo sami pracujecie na podobnych stanowiskach i coś doradzicie. Zastanawiam się czy "iść w świat" i szukać coś nowego czy wcale nie mam tak źle? Dzięki z góry za odpowiedzi.

#it #korpo #zarobki
  • 6
@qusalagupagu: Z tym expem i z umiejętnością automatyzacji, powinieneś złapać 10k zł netto w górę (przy UOP) bez większych trudności.

Jest oczywiście zawsze druga strona medalu - czasem czyjeść doświadczenie zdobyte w rok, przebija to, czego inni zdążyli się nauczyć w ciągu 5 lat. Na rozmowie też trzeba umieć się sprzedać, pokazać wiedzę techniczną oraz to, że fajnie się z tobą komunikuje.
Na pewno nie zaszkodzi Ci wysłać CV w kilka
@IceBeast: dzięki za linka - dużo wpisów, duży rozrzut też :)
@foreveralone: mam PKUP
@diarrhoea: zdecydowanie się zgadzam. W moim przypadku raczej doświaczenie idzie w parze z czasem. Ciągle "lubię tę robotę" więc chętnie się uczę. Jestem raczej postrzegany za "lokalnego experta", raczej odpowiadam niż pytam. Znacznie gorzej z tą sprzedażą... To jest moja bolączka.