Wpis z mikrobloga

Dla wielu młodych ludzi strzał w głowę to najlepsze rozwiązanie.
To nie jest depresja. Brak problemów.
Chodzi o sens a konkretniej brak sensu nas samych.
Wykorzenia się religia, patriotyzm nie oferując niczego w zamian.
Wszechogarniająca nuda i pustka. Nasze życie ubożeje emocjonalnie.
Szkoła - praca - rodzina i... i co ? Śmierć ? Tak po prostu, ze starości ?
Cała młodość starań tylko po to, by przestać być sobą. Dostosować się do cudzych wymagań.
Spokojne czasy zabijają ludzki potencjał, gnuśniejemy bez odpowiednich emocji.
Znacie już rozwiązanie... tak, wojna. Spóźnia się.
Choćby jeden dzień jako lew niż sto lat w owczej skórze.

#przemyslenia #cywilizacja #byt #wojna #czas #dokadzmierzamy
  • 12
@KtoCoByl: to nie jest takie głupie jak wygląda na pierwszy rzut oka. Ideały są wypychane na rzecz konsumpcjonizmu i owczego pędu nie wiadomo w jakim kierunku. Może brzmi to abstrakcyjnie, ale zobacz w którą stronę zmierza ten świat :).
@LaX: nie masz pojęcia o czym mówisz. Wydaje mi się, że twoje przemyślenia wychodzą przez pryzmat depresji której jesteś świadom lub nie. Ja po części też tak myślę ale wiem, że nie każdy jest nieszczęśliwy i wielu ludzi kocha życie takie jakie jest bo chodzi o to, żeby być tu i teraz, mieć dystans i nie trwać w samotności. Także nie generalizuj bo samolubnym jest prosić o wojnę tylko dlatego, że
Znacie już rozwiązanie... tak, wojna. Spóźnia się.

Choćby jeden dzień jako lew niż sto lat w owczej skórze.


@LaX: Przecież nikt tego nie broni. Armia rekrutuje i wysyła w ciekawe miejsca gdzie piachu nie zabraknie. Można wpierdzielić się w wolontariat i jechać np. kopać studnie w Sudanie. Można zacząć robić cokolwiek co nie jest koniecznie ciągiem "Szkoła -> Praca -> Rodzina -> Trumna" jeżeli nie potrafi lub nie chce się w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LaX:

Cała młodość starań tylko po to, by przestać być sobą. Dostosować się do cudzych wymagań.


Opisales wlasnie to co dzieje sie z poborowym ktory na rozkaz musi ginac. Najczesciej zupelnie bez sensu i bez potrzeby.
@Blahblahaa:
Widzę. Tylko to, gdzie zmierza świat to jedno, a to dokąd zmierza każdy z Nas to drugie... Nie musimy się niczemu poddawać. Mamy wolny wybór.
Mamy najspokojnjejsze czasy od lat, szereg możliwości, nie martwimy się głodem, bytem a mimo to tęskno nam do wojny?
@KtoCoByl: ale mi nie jest tęskno, myślę, że nikomu nie jest, co nie zmienia faktu, że napięcie eskaluje z roku na rok. Słyszeliśmy już po I WŚ, że to ostatnia wojna w Europie, że ludzie na tyle zmądrzeli, że to ostatnia konflikt pełnoskalowy. Teraz trwa chyba najdłuższy okres bez wojny w historii