Wpis z mikrobloga

Jako że, @Dziuzeppe robi przerwę w dostarczaniu kronik #gothickroniki mam pytanko, czy bylibyście zainteresowani podobną formą ale z gry Risen? Ja gothiki mam obcykane, ale w Riseny nie grałem. To znaczy zacząłem i w ramach ćwiczeń w formułowaniu myśli zacząłem pisac coś w stylu pamiętników oczami głównego bohatera (dodałem jeszcze motyw, że bohater pochodzi z Khornis, i uwzględniam nawiązania do Gothiców) Ze względu na te opisy forma jest bardziej rozległa, np. po niecałj godzinie faktycznej gry mam 2 strony a4 tekstu w wordzie :P Do tego chciałbym dołączać krótki opis co mi się podobało, a co nie już w oderwaniu od pamiętników.

Mały teaser:
"Wylądowaliśmy na plaży. Chociaż „wylądowaliśmy” to nadużycie. Morze wyrzuciło mnie oraz ciała pozostałych rozbitków. Szalejąca burza, ciemność nocy oraz fale rozbijające się o skały nie zachęcają do pozostania w miejscu, w którym się znaleźliśmy. Pierwszym krokiem jaki postanowiłem podjąć było sprawdzenie, czy ktoś oprócz mnie przeżył katastrofę statku. Niestety, pozostali współpasażerowie nie mieli tyle szczęścia co ja. Wszyscy oprócz Sary, dziewczyny, którą poznałem na pokładzie. Sara nadal żyła pomimo tego, że jak sama stwierdziła „wypiła połowę oceanu”. (...)"

Nawiązania do gothiców:
"(...)Sara zasugerowała, żeby rozejrzeć się za roślinami leczniczymi. Nie jestem alchemikiem, ale raz czy dwa było mi dane przeglądać księgi o alchemii, kiedy odwiedzałem Ignaza w Khorinis. Wiedziałem, że ta wiedza kiedyś się przyda. I rzeczywiście. Znalazłem kilka roślin leczniczych i nawet jeden z silnie leczących korzeni. Rośliny te różniły się wyglądem od tych z górniczej wyspy, ale działały podobnie. (...)"

Wiadomo, że jest to grafomańskie, ale myślę, że z czasem będzie lepiej. I tak robię to w ramach treningu konwertowania myśli w słowo pisane, ale jak będzie zainteresowanie to mogę wrzucać tekst na wykop. Nie chcę też kraść spotlightu @Dziuzeppe więc jak on będzie miał obiekcję, to grzecznie poczekam aż on skończy swoje kroniki.

Jeżeli będzie zainteresowanie, to prośba o podrzucenie pomysłu na tag. #pamietnikizfarangi przejdzie? (Musiałem wygooglać nazwę wyspy, bo bohater pamiętników jeszcze oficjalnie nie zna nazwy). Ew #pamietnikirisen .

#gothic #risen
  • 8
@Mlyneck: ja z chęcią przeczytam :D obecnie przerwa owszem, za niedługo wracam i zawsze będzie to wzajemna inspiracja, ja będę się inspirować twoim opisem, a ty moim ^^ i nie przejmuj się że "zabierasz spotlight". Ja dzięki kronikom mocno się rozwinalrm z pisarstwem, pamięcią I sposobem formułowania myśli na codzień. Więc nawet możesz to potraktować jako coś w rodzaju samorozwoju. Zawolaj mnie prosze jak już dasz pierwsze swoje kroniki.