Wpis z mikrobloga

@OrangeEkspert: Pomijam już fakt, że konkurencja jeżeli wprowadzała nowe prędkości do swojej oferty, to zwiększała prędkość wszystkim swoim Klientom - także tym, którzy są jeszcze w trakcie trwania umowy.

Moje pytanie jednak dotyczy innej sprawy. Otóż chciałbym wiedzieć dlaczego została zlikwidowana oferta na prędkość 100 Mb/s? Dla mnie było to wystarczająco i zdecydowanie wolałbym płacić mniej za usługę niż być przymuszanym do 300 Mb/s. Póki co, mnie to nie dotyczy, ale nie wiem dlaczego pobieracie teraz dodatkowy haracz od domów jednorodzinnych. Czy to oznacza, że przy przedłużeniu umowy będę musiał płacić więcej niż na obecnych warunkach? Przecież to nie jest logiczne...

Kiedy wreszcie światłowód będzie uwolniony dla innych operatorów?

#orange #swiatlowod #internet
  • 8
@sodapro: kiedyś w salonie Orange tłumaczono mi, że ta dodatkowa opłata za domki (haracz - 15 PLN), jest spowodowana właśnie "uwolnieniem" światłowodu. Podobno jest jakiś przepis, który mówi, że każdy operator musi płacić za używanie czyichś kabli/światłowodów (to chyba przepis jeszcze ze starych czasów, gdy Orange przejęło sieć po TP). Orange musi więc płacić za użytkowanie światłowodu, który de facto postawił za własnie pieniądze.
Nie wiem ile w tym prawdy, a
@sodapro: już wyjaśniamy. Jak wiadomo korzystamy z Internetu coraz częściej i coraz więcej danych jest transmitowane jest w sieci. W związku z tym wychodzimy na przeciw i przyspieszamy Internet światłowodowy. Co do samej oferty na chwilę obecną nie różni się cenowo od prędkości niższej. W momencie kiedy będzie kończyła Ci się umowa skontaktuj się z nami aby dobrać odpowiedni pakiet. Co do opłaty w domkach jednorodzinnych naliczana jest przede wszystkim wyniku
@OrangeEkspert: Może Wam faktycznie potrzeba coraz to szybszego internetu. Ja natomiast nie odczuwam takiej potrzeby - w zupełności wystarcza mi 100 Mb/s. Przy obecnej umowie miałem 39,99 zł przez pierwsze 12 miesięcy i przez kolejne 12 miesięcy 69,99 zł, czyli średnio 54,99 zł miesięcznie. Teraz w ofercie jest 300 Mb/s za 59,99 zł, dodając do tego HARACZ w postaci opłaty od domu jednorodzinnego w wysokości 15 zł, wychodzi 74,99 zł, czyli
15 zł masz dlatego, że to światłowód INEI a nie Orange


@Siwariusz: Nie zgodzę się, OPL dolicza również powyższą opłatę na własnej infrastrukturze.

Nie dość, że zmuszacie do migracji na 300 Mb/s, to jak rozumiem (nawet wraz z przedłużeniem obecnej umowy) doliczać będziecie HARACZ, którego w chwili obecnej nie płacę z uwagi iż moja umowa jest z czerwca 2018 roku (jeszcze przed wprowadzeniem HARACZU)


@sodapro: Wydaje mi się że po
@Siwariusz @NH35: Dokładnie, Orange nalicza powyższą opłatę na własnej infrastrukturze.

@NH35: No tak, ale wiąże się to z tym, że prędkość pozostanie ta sama - 100 Mb/s i przez kolejne miesiące rachunki będą opiewać na taką samą kwotę jak w ciągu ostatnich 12 miesięcy trwania umowy - bodajże 69,99 zł. Teraz mam 39,99 przez pierwsze 12 miesięcy i 69,99 zł za kolejne 12 miesięcy. Umowa na czas nieokreślony jest niekorzystna.