Wpis z mikrobloga

@co_za_roznica: no właśnie z nieba mi spadłeś ziomeczku, bo chce niedługo taki rower zamówić i jedyny ciekawy sklep jaki udało mi się znaleźć to wspomniane 3gravity z WWA, a też jestem z Pozka :)
W tym Twoim nawet rogi mi się podobają, a wcześniej nie byłem do takiej kiery przekonany ;)
@nine: Miło! Bullhorn dla mnie najbardziej ergonomiczna opcja, albo jadę wąsko, albo standard i hamulec albo trzymam na końcu i zasuwam:) Wcześniej jezdzilem z baranem ale meh, niezbyt mi się wygodnie śmigało:)

@Quesedilla_dostojewski: Mam do roboty 35 minut, 70% między samochodami 30% chodniki z kupą ludzi, na ostrym bym raczej nie ogarnął tego w takim czasie i musiałbym się z kilkoma zębami pewnie pożegnać :D
@nine: Przyciąga oko, ludzie często się uśmiechają i obczajają :D Dwie sytuacje, że na czerwonym świetle ktoś z samochodu opuścił szybę i rzucił "fajny rower" albo kciuka pokazal ()
@co_za_roznica: Ja właśnie tak niedawno obczaiłem jakąś laskę na rowerze od Polka Bikes i się mocno zajarałem. Od strony praktycznej też mi się podoba, bo prostszej konstrukcji chyba być nie może, więc nawet moje dwie lewe łapy poradzą sobie z małymi usterkami ;)
@nine: Dla mnie za dużo ich jeździ po ulicach + customowo chyba nie składają wg. zlecenia? Jak ogarniałem od nich to mieli tylko gotowe wzory + za małe rozmiary dla 186cm wzrostu. W Bike Path rok temu wyszło mi 1500zł i wszystko takie jak chciałem. Jak tylko coś stukało/pukało to chłopaki ogarnęli od ręki w 2 dni za friko ;)
@co_za_roznica: Będę się czepiał ;) Wrzuć chociaż zdjęcie zrobione od strony napędu (w przypadku single/ostrego wygląda on niezwykle czysto/schludnie - i takie zdjęcie jak wrzuciłem sporo ujmuje temu rowerowi).

Kilka pytań:
- Rama ze stali Hi-Ten czy Cro-Mo?
- Jakie przełożenia - ilość zębów przód/tył?
- Jakie strapy i jak ci się w nich jeździ?
- Obręcze, czemu na wysokim stożku? Wiem, że fajnie wyglądają, ale pewnie swoje ważą.
- Czemu
@co_za_roznica: Widzę, że plusik poleciał do komentarza umieszczonego później o godzinę. Tylko nie mów, że wcisnęli ci ramkę ze stali Hi-Ten, opony na wysokim stożku i do tego piasty na łożyskach kulkowych... Na Alledrogo takie chińczyki chodzą w okolicach 1000zł lub dużo niżej - kolorystyka do wyboru do koloru w kilkunastu rodzajach (oferują nawet ciekawie ubarwione opony), ale jeśli chodzi o wielkość ramy to do wybory są 2 lub 3 rozmiary.
Tylko nie mów, że wcisnęli ci ramkę ze stali Hi-Ten, opony na wysokim


@Ajtos ramy fixed Warsaw, piasty joytech, obręcze swiftarif. Nie ma tam nic co ma jakąś wartość. ¯_(ツ)_/¯ Najlepsze, że ludzie roczne rowery od nich cenią 1000+, zamiast 500+ xD

Kiedyś zaplatalem u nich koło to wymieniłem 11szprych,pekaly codziennie. Jak się okazało, koło było źle zaplecione.

Kiedyś też zaczepil mnie koleś na ulicy na rowerze od nich i pytał dlaczego
@kendi: 11 szprych? Mogę się mylić, ale w przypadku pękniętych szprych powinno się wymieniać maksymalnie dwie, a później całe koło do przeplotu.

Jeśli chodzi o nowe ostre koło dostępne na polskim rynku to na papierze najbardziej przekonuje mnie Antymateria. Wystarczy przejrzeć ich realizację. Standard to u nich ramki Cro-Mo i piasty maszynowe robione pewnie na ich zamówienie w Chinach/Tajwanie (piasty strzelam, że mogą być Formula tylko bez loga, bo te często