Wpis z mikrobloga

Tym razem pozycja ofensywnego pomocnika grającego nieco wyżej - coś w stylu 10-tki. Jak w przypadku każdej pozycji w linii pomocy można się czepiać dopasowania do pozycji ale tak jak pisałem. Ci zawodnicy są tak wszechstronni, że grali w tym sezonie na wielu pozycjach i daje ich tutaj gdzie grali najczęściej. Prawie każdy z tych graczy wykręcił kosmiczne liczby jak na pomocnika. Przeczuwam pytania dlaczego jest tutaj Pogba? No więc powiem szczerze, że sam bym go chyba nie dał, bo miał kapitalne tygodnie ale też tygodnie żenujące. Ale po pierwsze statystycznie wykręcił kapitalne liczby bramek i asyst więc pod tym względem nie byłbym w stanie obronić jego braku a często mirki zarzucając mi coś wykorzystują własnie suche statystyki. Po drugie Pogba został wybrany przez prawie każdy portal, gazete i nawet w głosowaniu zawodników PL do 11 sezonu. Głosowanie zawodników jest chyba najmniej ważne, bo oni meczów nie oglądają ale wszędzie indziej Pogba też został wybrany. Tak więc, mimo że nie jestem fanem w tym sezonie to nie mogę pozostawać głuchy na statystyki i wybór osób na co dzień zajmujących się PL. Zresztą jeśli nie powinno go tutaj być to po prostu dostanie mało głosów i nie będzie się liczył.
#pilkanozna #premierleague #laliga #seriea #bundesliga #ligue1 #mirkofootballxi

Kto był najlepszą 10-tką sezonu 2018/19?

  • Julian Brandt (Leverkusen) 1.3% (2)
  • Cristian Eriksen (Tottenham) 31.1% (47)
  • Bruno Fernandes (Sporting) 9.9% (15)
  • Alejandro Gomez (Atalanta) 7.3% (11)
  • Kai Havertz (Leverkusen) 10.6% (16)
  • Paul Pogba (United) 7.3% (11)
  • Marco Reus (Dortmund) 8.6% (13)
  • Pablo Sarabia (Sevilla) 6.0% (9)
  • David Silva (City) 8.6% (13)
  • Donny Van De Beek (Ajax) 9.3% (14)

Oddanych głosów: 151

  • 12
  • Odpowiedz
@wiktorek_pl: Dwóch piłkarzy Leverkusen, myślisz - musieli mieć świetny sezon, a potem patrzysz, a w Lidze Europy odpadli w 1/16 finału z Krasnodarem, w lidze natomiast rzutem na taśmę wywalczyli awans do Ligi Mistrzów.

Obaj byli dobrzy, ale o Havertzu nie powiedziałbym dziś, że jest już najlepszy na świecie. Bliżej mi do głosowania na Brandta.

Tak samo van de Beek. Owszem miał bardzo dobry sezon, ale dalej to są liczby wykręcone w lidze holenderskiej. Mam wrażenie, że ludzie głosują na niego, bo dał się zapamiętać z bramek przeciwko Altetico i Juventusowi. Dla mnie to piłkarz do zweryfikowania w innej
  • Odpowiedz
@rooger: Trochę w tej wyliczance zabrakło mi Davida Silvy. Kolejny dobry, równy sezon w wykonaniu Hiszpana. Widać, że zdarzają u się słabsze mecze bo fizyka daje znać o sobie ale moim zdaniem zasługuje by być w top 3. Mój muer 1.
  • Odpowiedz