Wpis z mikrobloga

@morgiel:

polemizowałbym mały #!$%@? z obrazka


Ja również ;)

rozbudowuj armię dopiero potem kapitol


A potem nie ma kasy żeby kupować armię.

zawsze pamiętaj, aby na początku tygodnia wyrekrutować armię


Owszem, zawsze jest ryzyko, że będzie tydzien plag, ale czasem warto zaryzykować, szczegolnie jeśli się ma więcej niż jedno miasto, żeby w razie wypadku wyrekrutować calą armię tam gdzie się zbliża wróg.
@tylkostrimi: kapitol jest beznadziejny, rzadko kiedy jest sens go kupować, bo zawsze armia i spelle > złoto z zamku. Jeśli chce się mieć silne wojsko, to trzeba po prostu umieć oszczędzać je na walkach. Kapitol jest drogi jak #!$%@?, musi się zwrócić, na dłuższą metę daje niewiele kasy i można posiadać tylko jeden.
kapitol jest beznadziejny, rzadko kiedy jest sens go kupować, bo zawsze armia i spelle > złoto z zamku.


@MemeFairy:

Spróbuję tej techniki, ale zawsze mi się wydawalo, że jak nie wypuduję szybko kapitolu to potem jest bida z kasą i nie mam za co armii kupować.

Zwrot z inwestycji jest szybki. Bez kapitolu 2000 dziennie, z kapitolem 4000 dziennie. Więc prosta kalkulacja - zwraca się w ciągu 5 dni.
@morgiel: Jak masz kilka np trzy zamki to jak robicie, żeby ktoś wam któregoś nie podkradł? Zostawiacie tam armie? To chyba nie ma sensu bo wtedy wasz hero ma mało armii a i tak nie masz gwarancji ze zamek sie obroni pod wasza nieobecność w nim
@tylkostrimi: tak, ale kasę idącą na zwrot i tak lepiej poświęcić na wojo. Kapitol to relatywnie niewiele pieniędzy, jeśli zestawić to ze złotem, które dostaniemy z innych zamków, kopalni czy budynków ze strażnikami broniącymi skarbów. Sam kiedyś też myślałem, że build z kapitolem to jedyna słuszna opcja, ba, chyba nawet w instrukcji do h3 radzą tak robić, ale w hirkach najistotniejsza jest umiejętność oszczędnych walk, a te przychodzą dodatkowo łatwiej z
@terwer358: zależy od zamku, są takie które warto bronić, nawet gówno heros, jeśli ma jakieś podstawowe spelle i wspomaganie wież (te zadają tym większe obrażenia im więcej mamy wybudowanych budynków) może się obronić albo mocno uszczuplić armie przeciwnika + jeśli wykupiliśmy wojsko przed oblężeniem, to samo zdobycie zamku daje już przeciwnikowi znacznie mniej profitów. Do tego z przejętych zamków warto wysyłać zwiadowców, żeby poza odkrywaniem mapy i skarbów odciągali wroga (zakładając
@MemeFairy:

Kapitol to relatywnie niewiele pieniędzy, jeśli zestawić to ze złotem, które dostaniemy z innych zamków, kopalni czy budynków ze strażnikami broniącymi skarbów. Sam kiedyś też myślałem, że build z kapitolem to jedyna słuszna opcja, ba, chyba nawet w instrukcji do h3 radzą tak robić, ale w hirkach najistotniejsza jest umiejętność oszczędnych walk, a te przychodzą dodatkowo łatwiej z czarami.


Aż sobie spróbuję tej strategii :))

Ja dotychczas stosowalem taką strategię,