Wpis z mikrobloga

@uabit: żeby to takie proste było jak na tych tutkach. Próbowałem się zabrać za regulację to jak na największym blacie (z przodu) jest w miarę ok to na środkowym ociera w skrajnych położeniach tylnej przerzutki, jak środkowy wyreguluję to większy ociera albo wcale nie da się na niego wrzucić łańcucha itp. Do tego te śrubki do regulacji wcale nie działają jak na tutorialach, jedynie blokują możliwość przerzucenia przerzutki w jedną lub
@dwapalcewnatalce ale wiesz ze z przodu masz "pół bieg"? Lekkie wciśnięcie manetki przy mniejszej zębatce z przodu lekko przesuwa przerzutke przednia ku blatowi tak by łańcuch nie ocieral na najmniejszej z tyłu. Mały przód dzięki temu ogarnia cały tył. Blat nie musi. Starczy 5-6 najmniejszych koronek.
@dwapalcewnatalce: miałem to samo w rc500/sora. Mimo trymowania nie dało się na środkowych przerzutkach jechać bez ocierania. Problemem było u mnie przede wszystkim złe (zbyt mocne) naciągnięcie linki przez serwis decathlonu (podczas przygotowywania roweru do odbioru), i trochę za wysokie ustawienie samej przerzutki. Po korektach działa o wiele lepiej.