Wpis z mikrobloga

  • 519
Jestem chrzestnym gówniaka który za rok będzie szedł do komunii, ale od początku...

Zostałem chrzestnym w wieku 16lat bo matka sobie tak wymyśliła mimo, że ja nie chciałem.
Od razu jej powiedziałem że nie będę marnował pieniędzy na prezenty i że to ona będzie je kupować.

I tak też było do tego momentu.
Od 3 lat mieszkam w USA, wczoraj dzwoni do mnie i przypomina, że gówniak ma komunię, żebym zarezerwował sobie dłuższy urlop w pracy i myślał nad prezentem.

I tu jest problem bo nie widzi mi się jechać do Polski na parę dni, wydać na bilety dla rodziny (3osoby) z 12k i do tego na prezent bo jak to powiedziała "mieszkasz w usa to już sam możesz kupić prezent".
Gdyby to jeszcze o sam prezent chodziło to już pal licho ale ja mam tam być bo "jak to dziecko bez chrzestnego zostanie na komunii, tak się nie robi, to jego święto"

Co byście zrobili w takiej sytuacji?

#bekazkatoli #kiciochopyta #niebieskiepaski
  • 324
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@xmadesio: Wyślij jakiś prezent, którego by nie ma jak kupić w Polsce, żeby był szpan przed kolegami. Rodzinie powiedz, że nie dostałeś urlopu. Ciesz się świętym spokojem w zaciszu własnego domu.
  • Odpowiedz
@xmadesio Postaraj się, nie bądź cwelem. Mój chrzestny ma na mnie totalne #!$%@? od właśnie komunii i mimo, że przestałem wierzyć już parę lat temu to jest to trochę przykre, że nawet maila na urodziny nie może wysłać
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hesuss: nie tylko xD na 18 mojej nie byla ani moja chrzestna ani chrzestny. Na ślub tez chrzestnego nie zaprosze bo od 14 lat zmieniliśmy zawrotne 0 słów.
Chrzestna może tak, bo na święta sobie życzenia składamy xD
  • Odpowiedz
@xmadesio: czekaj, co? Zostałeś chrzestnym wbrew woli, nie widziałeś dzieciaka od co najmniej 3 lat (masz w ogóle z nim kontakt?) i czujesz się zobowiązany do kupna prezentu? xD. Jeszcze sam mówisz, że do czercza nie chodzisz, więc jaki z Ciebie chrzestny, skoro masz wysrane na kwestie wiary?

Miras, olej tę karynę, skoro im zależy tylko na hajsie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@xmadesio: Kup jakąś Biblię dla dzieci w języku angielskim. Młody pouczy się języka i zgłębi wiedzę o tym w co wierzy :vv
  • Odpowiedz
Jak ci szkoda kasy to poleć sam, choćby na 1 dzień. Dzieciak może nawet nie będzie pamiętał co albo ile od ciebie dostał na komunię, ale jak dorośnie to będzie wiedział że chrzestny to nawet na jego komunię nie wpadł. #!$%@?ąc od wątków religijnych, zrób to po prostu dla niego - drugiego człowieka, rodziny. Teraz może tego nie doceni ale kiedyś na pewno tak. Skoro masz swoją rodzinę to pomysł czy nie
  • Odpowiedz
@xmadesio: Prezent jakiś kup i wyślij pocztą - nie bądź żyła. Jeśli nie chodzi o kasę, to tym bardziej. Młody pewnie ucieszy się bardziej z jakiejś pierdółki od wujka z USA niż całej reszty prezentów od rodziny z PL. Jak ci się nie widzi jechać, to pogadaj z dzieciakiem na skypie i wyjaśnij, że w tym terminie nie możesz i że jest ci strasznie przykro, ale gratulujesz komunii, życzysz wszystkiego
  • Odpowiedz