Wpis z mikrobloga

  • 519
Jestem chrzestnym gówniaka który za rok będzie szedł do komunii, ale od początku...

Zostałem chrzestnym w wieku 16lat bo matka sobie tak wymyśliła mimo, że ja nie chciałem.
Od razu jej powiedziałem że nie będę marnował pieniędzy na prezenty i że to ona będzie je kupować.

I tak też było do tego momentu.
Od 3 lat mieszkam w USA, wczoraj dzwoni do mnie i przypomina, że gówniak ma komunię, żebym zarezerwował sobie dłuższy urlop w pracy i myślał nad prezentem.

I tu jest problem bo nie widzi mi się jechać do Polski na parę dni, wydać na bilety dla rodziny (3osoby) z 12k i do tego na prezent bo jak to powiedziała "mieszkasz w usa to już sam możesz kupić prezent".
Gdyby to jeszcze o sam prezent chodziło to już pal licho ale ja mam tam być bo "jak to dziecko bez chrzestnego zostanie na komunii, tak się nie robi, to jego święto"

Co byście zrobili w takiej sytuacji?

#bekazkatoli #kiciochopyta #niebieskiepaski
  • 324
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BajerOp tak jak się robi. Nie pjechac na komunię czy żałować na prezent to taki wstyd. Tragedia. Ja też nie jestem jakaś wierząca, ale to są zasady.
Byłam się nie zgadzać na bycie chrzestnym. A nie maminsynek mamusi się słuchał a teraz płacze
  • Odpowiedz
@xmadesio: zainwestowałbym te 12k w machinę czasu, wrócił się do roku w którym miałem 16 lat i sprzedał blachę matce i samemu sobie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 520
@crazykokos: rodzice chrzestni są po to aby pomóc wychować dziecko w wierze, nie żeby dawać prezenty. Polactwo już z dupami na łby pozamienialo.
  • Odpowiedz
@BajerOp no a on pomaga? Siedzi w stanach i się nie udziela nic a nic. I tylko płacze bo komunia xD ja w wieku 15 lat podjęłam taka decyzję i rodzice absolutnie się nie wtrącali. To byla moja przemyślana decyzja.a ten się zgodzil, BO MAMA KAZAŁA? I to właśnie jest jego problem. Nie jest asertywny, jest maminsynkiem. Miał 16 lat, ale widać myślenie na poziomie 5 latka. Kiedy mamusia mówi czy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 361
@crazykokos: czyli przemyślałas w wieku piętnastu lat, że będziesz pomagać wychowywać dziecko w duchu religii jaką to dziecko "przyjęło" jednocześnie sama nie wierząc, no przemyślane w opór
  • Odpowiedz
@BajerOp wierzę, ale nie jakiś gorliwie. Chyba napisałam, że nie wierzę jakoś bardzo. A nie, że nie wierzę. Naucz się czytać ze zrozumieniem. Co niedzielę chodzę do kościoła, ale uważam że to nie znaczy, że przez to już jest się niewiadomo jak wierząca.
  • Odpowiedz
@crazykokos: już wiem czemu mam Ciebie na czarno XD
@xmadesio: jeśli obchodzi Cię opinia rodziny, to wyślij prezent, ale na pewno nie ładuj 12k w bilety i nie marnuj urlopu - ludzie, szanujmy się :)
  • Odpowiedz
  • 25
@mruwkabigbituwka
Przez czas gdy mieszkałem w Polsce z rodzicami mimo 20lat to chodziłem do kościoła "bo mama kazała" dlatego że nie chciało mi się słuchać kłótni.
Odkąd wyjechałem do stanów to w kościele nie byłem ani razu.
  • Odpowiedz