Wpis z mikrobloga

@Ranger a gdzie ty wyczytales ze ma prawo poprawic? Delikatnie mówiąc, nie wydaje mi sie... Do tego dopuszczalny przedzial temperaturowy zgodny z przepisami i bhp jest znacznie wiekszy niż zapewne sadzisz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@CzeXD p--------z kolego, w ostatnie upaly w pl temperatura nie przekraczala 35 st. w cieniu. Mowimy tu o temperaturze zewnetrznej powietrza a nie termometrze wystawionym na pelne, bezposrednie dzialanie slonca.
  • Odpowiedz
@cadet: widac nie ustawili dobrze temperatury. Mieszkam we Wloszech i w pracy mamy obecnie ustawione na 24 stopnie i nikt nie ma o nic pretensji. nie spotkalam sie tu z ustawianiem klimy na 18 stopni, po prostu najlepsze ustawienie to takie by w letnich ciuchach, w jakich sie chodzi na zewnatrz, nie bylo ci zimno wewnatrz a jednoczesnie bys nie umieral z goraca.
  • Odpowiedz
@kamehameha

p--------z kolego, w ostatnie upaly w pl temperatura nie przekraczala 35 st. w cieniu. Mowimy tu o temperaturze zewnetrznej powietrza a nie termometrze wystawionym na pelne, bezposrednie dzialanie slonca.

Ale wiesz w jakich warunkach były mierzone te 35 stopnie? Na otwartym, trawiastym terenie.
W mieście, gdzie budynki/drogi/samochody nagrzane do 60-70 stopni będą oddawać ciepło będzie cieplej... mimo, że z meteorologicznego punktu widzenia nie będzie to pomiar prawidłowy.
  • Odpowiedz
@ZnawczyniTematu: w Polsce jak w lesie. U nas też w pracy klima. Najgorzej gdy na dworze jest 35 stopni, a klima w pracy z nawiewem na głowę na 20 stopni. Trzeba brać sweter i nie marudzić, bo później takie gównowpisy i głupie komentarze. Żadna przyjemność w lato marznąć.
  • Odpowiedz
@kamehameha:
Zasady lokalizacji stacji pomiarowo-obserwacyjnych IMGW-PIB reguluje Zarządzenie nr 46 Dyrektora Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej z dnia 29 grudnia 2009 r. w sprawie zabezpieczenia reprezentatywności pomiarów meteorologicznych w Instytucie Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Zgodnie z jego postanowieniami obowiązują następujące wymagania co do szerokości strefy ochronnej wokół ogródka meteorologicznego na stacjach od I do IV rzędu Sieci stacji meteorologicznych Państwowej Służby Hydrologicznej – Meteorologicznej:
a)w odległości do 30 m nie
  • Odpowiedz
@Zelber stacje pomiarowe takze znajduja sie w miastach, takze jak najbardziej sredni pomiar jest reprezentatywny, ale jak chcesz sobie mierzyc temperature powietrza na rynku w Krk, 10 cm nad kostka to Twoja sprawa...
  • Odpowiedz
@Tomcio_W: To jest jakiś ewenement psychologiczno - socjologiczny. Poznałem milion kobiet mających wieczny problem z klimatyzacją. A to kur** zimno, a to oczy jej łzawią, a to uszy się zatykają. Faceta narzekającego na klimę nie poznałem jeszcze żadnego... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No to masz szczęście bo ja niestety znam i przebywam w takim towarzystwie, na zewnątrz 32 stopnie ale klima zła bo zarazki i bakterie
  • Odpowiedz