Wpis z mikrobloga

@skintone: pracodawca, co wynika z art. 221 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy – dalej k.p. nie może żądać od pracownika podania informacji o stanie jego zdrowia, chyba że informacje te są niezbędne w celu skorzystania przez pracownika ze szczególnych uprawnień prawa pracy (por. wyrok SN z dnia 5 sierpnia 2008 r., I PK 37/08). Szczególny wyjątek od obowiązku zachowania tajemnicy o stanie zdrowia pracownika wskazuje przepis
  • Odpowiedz
@skintone: Pracodawca nie widzi ani szczegółów zwolnienia, ani na przykład szczegółów badań okresowych. Pytałem się kiedyś lekarza o to, to się mnie zapytał czy zwariowałem, przecież to jest tajemnica lekarska XD Na stronie Zusu jest to samo napisane

Tu masz link do strony Zusu - mniej więcej w połowie strony jest napisane o tym - https://www.zus.pl/ezla/najczesciej-zadawane-pytania/pacjent

Ja kiedyś leczyłem kontuzję dwa tygodnie, więc to nie musi być jakaś stricte choroba typu
  • Odpowiedz
@PanTadeuusz: W systemie zusowskim nie ma powodu zwolnienia, ale jest informacja kto zwolnienie wystawił. Jeśli był to psychiatra to nie trzeba być jasnowidzem żeby odkryć, że chodzi o depresję.
@skintone: niby tak, ale w dużym mieście w korpo nikt nie wyśmiewa ludzi chorych. Wręcz przeciwnie. Choroba jak każda inna. Na prowincji pewnie może być inaczej...
  • Odpowiedz