Wpis z mikrobloga

Bezpłatne przejazdy komunikacją miejską dla dzieci w wakacje

LINK

Zarząd Transportu Miejskiej informuje, że z inicjatywny Prezydenta Bogdana Wenty Radni wyrazili zgodę, aby uczniowie >z Kielc mogli w wakacje za darmo korzystać z komunikacji miejskiej. Uchwała zacznie obowiązywać z chwilą >opublikowania jej w dzienniku urzędowym Województwa Świętokrzyskiego o czym poinformujemy w odrębnym >komunikacie.

Bezpłatne przejazdy komunikacją miejską w Kielcach będą przysługiwały do 31 sierpnia 2019 roku dzieciom w wieku od 4 >do 7 lat oraz uczniom szkół podstawowych i ponadpodstawowych, zamieszkałym na terenie Kielc.

Uprawnieniem do bezpłatnego przejazdu będzie oświadczenie opiekuna o wieku dziecka i jego miejscu zamieszkania, a w >przypadku uczniów - okazanie ważnej legitymacji szkolnej.


#kielce
  • 4
@grzemach: @Azai: Nie wiem, jak jest teraz, ale moja dziewczyna opowiadała mi, że kiedy chodziła do liceum i musiała dojeżdżać przez pół miasta (miała miesięczny), tak dzieciaki spod Kielc miały dopłaty do swoich biletów, żeby dostać się do miasta. Nie wiem, czy coś się pod tym względem zmieniło, ale jeśli nie, to też nie jest tak bez sensu.