Wpis z mikrobloga

W trakcie dzisiejszej podrózy, musieismy z męzem zrobic postoj na MOP.
W pewnym momencie do samochodu stojacego na parkingu obok naszego, podeszla rodzina, która wyszła z McDonalda.
Kobitka w zaawansowanej dosc juz ciazy siadła z tylu, na kolanach posadziła dziewuszkę ok.połtoraroczną, a obok nich usiadła panienka mająca moze 5-6lat?
Wszystkie trzy zajęły sie jedzeniem, pasy z calej rodziny zapiał jedynie kierowca, ruszył i pojechał na autostradę.

Kurczę... ja rozumiem, ze nie kazdy musi miec dla wszystkich dzieci najnowsze i najdrosze foteliki RWF, ale takie podejscie jak wyzej, to juz dla mnie mocno skrajne jest.

Chcialabym wierzyc, że chwilę pozniej dzieci wyladowaly w fotelikach (choc nie moglam sie dopatrzec zadnego), a kobieta zapiela pasy (taaak, w ciazy nie trzeba - ale jakos tak ja wolalam zapinac, odpowiednio ulozone na pewno daja wieksza ochrone, niz ich brak :P, niektre kobiety stosuja tez adaptery), ale czy tak sie stalo? Znam rodzine, gdzie dzieci w wieku 4 i 7 lat jezdza normalnie na tylnym/przednim siedzeniu nawet bez pasow, a rodzice nie widza w tym niczego zlego ¯\_(ツ)_/¯

#dzieci #fotelki #madka
  • 6
@agaja masa ludzi kupuje gownofoteliki tylko po to, żeby nie dostać mandatu. W nosie mają bezpieczeństwo, przecież 30 lat jeżdżą i jakoś nigdy ani pół stłuczki.
A moim zdaniem każdy powinien mieć dla dziecka najlepszy fotelik RWF a nie tylko kawałek bezużytecznego styropianu. A jak go nie stać to wypadałoby się zastanowić, czy decydowanie się na dziecko to dobry pomysł.
dziecka najlepszy fotelik RWF a nie tylko kawałek bezużytecznego styropianu


@nama: Sami mamy dla mlodego rwf, ale wiesz, jakby nie bylo jest tez wiecej opcji niz te dwie :P

Ale za kupno tylko poddupnika bedacego mandatochronem powinni tacy rodzice kopa w tylek dostac mocnego.
@agaja: jaciebie prosze...najlepsze to sa madki kładące niemowlaka na tylnym fotelu...i to dziecku tak się w czasie drogi buja, turla... a zwróc uwage...

Co do fotelików to ja sie w kilka rwf mieszcze :D