Wpis z mikrobloga

  • 0
@Staraagrafka ja chodzę do galerii i tak a tak o 10:00 otwierają ale byłem też w maku w którym sie pytałem i powiedzieli że oni o 7:00 dają, tak czy tak powinno być bardziej określone w regulaminie
  • Odpowiedz
@Qba_89: Nie pracowałem z francuskimi. Pewnie do nich z automatu jest sos. Ale ketchup tez jest sosem i nie widzę problemu by go dać. U nas nie ma problemu z ketchupami. Mamy wewnętrzna informacje że mamy dawać ile klient chce ale w miarę rozsądku. Ale według procedur to dodatkowy ketchup jest płatny.
  • Odpowiedz
@Staraagrafka Bardzo dziękuję. A Zapytam jeszcze o jedno ... jak wygląda według standardów praca z surowymi mięsem (burgerami) jeśli pracownik kooperuje na kilku stanowiskach. Musi mieć rękawiczki jak wykłada surowe na obróbkę cieplną, a jak idzie składać kanapki lub na frytki to zdejmuje i znów wraca i zakłada rękawiczki?
  • Odpowiedz
@Staraagrafka: No mówię, wyjątkowo dużo. W tygodniu normalnie są 2/3+1, w weekend dochodzą czasem 1-2 dodatkowe osoby. Chociaż jakoś 2 tygodnie temu byłem sam z menedżerem na nocce, na szczęście ruch był zajebiście mały i poszło bez problemu xD
  • Odpowiedz
@andrehome: Dokładnie tak jak napisałeś. Przy kontakcie z surowym mięsem zakładasz rękawiczkę. Potem ściągasz i dalej ogień. Mycie rąk co godzinę, ale jak jest możliwość to częściej. Dotyczy to pracownika który nie wychodzi po za strefę kuchni. W przypadku gdy robię na kuchni, muszę skoczyć na chwile za kogoś na serwis i znów wracam to każda zmiana strefy to mycie rąk.
  • Odpowiedz
@NickciN: a te kanapeczki co wyrzucacie to potem jakiś specjalny transport zabiera? czy można wyrzucić pod koniec zmiany i po pracy jak jest wyrzucane sobie to podwędzić? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A i odszedles bo lepsza oferta sie zdarzyła czy miales dość?
  • Odpowiedz