Wpis z mikrobloga

Jak macie jakieś pytania to walcie, wczoraj właśnie miałem ostatni dzień. Byłem młodszym managerem wiec wszystkiego nie wiem, zwłaszcza papierkowych spraw. Ale ile obrotu ma restauracja, jak wyglada praca. Może o standardy albo jakieś sytuacje? Za 2-3h będę odpowiadał na zgromadzone pytania ( ͡° ͜ʖ ͡°) #ama #pracbaza
Pobierz
źródło: comment_rgRq84kbQGcThbyienWYLnzlgN790fus.jpg
  • 228
@Staraagrafka ja chodzę do galerii i tak a tak o 10:00 otwierają ale byłem też w maku w którym sie pytałem i powiedzieli że oni o 7:00 dają, tak czy tak powinno być bardziej określone w regulaminie
@Qba_89: Nie pracowałem z francuskimi. Pewnie do nich z automatu jest sos. Ale ketchup tez jest sosem i nie widzę problemu by go dać. U nas nie ma problemu z ketchupami. Mamy wewnętrzna informacje że mamy dawać ile klient chce ale w miarę rozsądku. Ale według procedur to dodatkowy ketchup jest płatny.
@Staraagrafka Bardzo dziękuję. A Zapytam jeszcze o jedno ... jak wygląda według standardów praca z surowymi mięsem (burgerami) jeśli pracownik kooperuje na kilku stanowiskach. Musi mieć rękawiczki jak wykłada surowe na obróbkę cieplną, a jak idzie składać kanapki lub na frytki to zdejmuje i znów wraca i zakłada rękawiczki?
@andrehome: Dokładnie tak jak napisałeś. Przy kontakcie z surowym mięsem zakładasz rękawiczkę. Potem ściągasz i dalej ogień. Mycie rąk co godzinę, ale jak jest możliwość to częściej. Dotyczy to pracownika który nie wychodzi po za strefę kuchni. W przypadku gdy robię na kuchni, muszę skoczyć na chwile za kogoś na serwis i znów wracam to każda zmiana strefy to mycie rąk.
@NickciN: a te kanapeczki co wyrzucacie to potem jakiś specjalny transport zabiera? czy można wyrzucić pod koniec zmiany i po pracy jak jest wyrzucane sobie to podwędzić? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A i odszedles bo lepsza oferta sie zdarzyła czy miales dość?