Wpis z mikrobloga

@siodemkaxx która władza się za to zabierze żadna bo odbieje się czkawka na nich to bo co zrobią, rolnik to osoba która cały zarobek ma z rolnictwa ale jak sprzeda samochód to się KRUS przypieprzy to może ilość pól ale jak ma same krowy albo kury albo zabraknie mu 1ha albo co lepsze 1 aru ziemi to nie jest rolnikiem. Sporo ludzi też tak robi ze płaci na KRUS ma 1ha
  • Odpowiedz
@serial28: true. Niby się nie opłaca, ale jakimś cudem jest to zawód pełen milionerów. Pod Grójcem budują nowe sale weselne na 500 osób, bo takie wesela wyprawiają "sadowniki" córeczkom. A i Zenek Martyniuk potrafi na pół godziny przyjechać dać koncert za kilkanaście tys. zł. Wiem, że nie wszyscy tak dobrze przędą, ale skala bogactwa w Dolinie Pudziana jest oszałamiająca ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Mietla05: zamknij morde ignorancie. drzewko owocowe w zależności od gatunku i szkółki, wahają się w przedziale 7zł do nawet 30zł. Środki ochrony roślin żeby ktokolwiek to (owoc) kupił i drzewka nie zdechły od chorób i robactwa to też koszty. Plus pielęgnacja, przycinanie odpowiednie, badania gleb na potrzeby uzupełniania składników mineralnych. Ceny owoców rosną najwolniej, jeśli chodzi o rynek artykułów spożywczych. Czas na zbycie dojrzałych owoców jest bardzo ograniczony, a polscy
  • Odpowiedz
@Mietla05: tak jak się spodziewałem, zamknij mordę bo nie masz pojęcia, nie oszukuj sam siebie. Sa ludzie do których trzeba zwracać się w określony sposób by cokolwiek zrozumieli, bo pomimo nie znajomosci tematu i braku argumentów , taki absztyfikant jak Ty będzie przebąkiwał coś zawsze i wplatał te swoje bez krytyczne mądrości. Wiec zamknij mordę, konta nie usuwaj bo w końcu to twoja wieś i z fartem człowieku, nie cwaniacz
  • Odpowiedz
@halfzware_na_ware: Zapraszamy do miasta. Krainy mlekiem i miodem płynącej, gdzie gdy będziesz miał szczęście lub się postarasz bardziej niż większość, to będziesz miał pracę dzięki której będzie Cię stać na zaciągnięcie kredytu na 30 lat na własne mieszkanie. I już gdy będziesz przechodził na emeryturę będziesz miał majątek warty 10% tego co większość rolników/sadowników dostała od swoich rodziców/dziadków za frajer przez co przyzwyczajeni do chińskiego stylu życia, "na pandę", oczekują
  • Odpowiedz
@kemcio: wiem do czego pijesz. Ludziom z miasta wydaje się wieś i praca na wsi w taki sposób, a ludziom ze wsi życie w mieście wydaje się sielanką. 2 lata pierwsze mieszkałem w mieście, później rodzice zbudowali dom na wsi teraz znowu jestem w miescie z wielu względów. Wcorwja mnie wzajemne wzgardzenie sobą i Ci wiejscy/miejscy filozofowie. Problem jeat złożony a tym impotentom wszystko wyjaśnia mem, który utwierdza ich w
  • Odpowiedz
jakbym ja miała jakiś nierentowny biznes to bym go zamknęła w p---u. No ale sadownicy i rolnicy mają swój honor i nie odpuszczają do końca xD


@abcde: Może nie zdajesz sobie sprawy z tego, ale uzależnienie się tylko od importu żywności z zewnątrz nie jest dobrym pomysłem.

Rolnictwo to swego rodzaju podstawa gospodarki kraju. Nie wydaje mi się aby dobrym pomysłem było dobić całkiem naszych rolników. Dzisiaj sobie kupisz importowane, jutro też. Za 5 lat sytuacja na rynku może się całkowicie zmienić, ktoś nałoży sankcje, ktoś podniesie ceny, przyjdzie susza, może
  • Odpowiedz