Wpis z mikrobloga

  • 0
Zastanawiam się nad Rift S. Moje podzespoły to 1060 6GB, Ryzen 5 1600X, 16GB ram. Wystarczy czy coś by się przydało wymienić? Dodatkowo, warto coś dokupić do samych okularów, jakieś akcesoria?
#oculusrift #virtualreality #vr
  • 83
  • Odpowiedz
@wuut: Zmierz IPD (rozstaw oczu) zanim kupisz. Im dalej od 63.5mm tym gorzej, sweetspot soczewek wspiera jakoś 2mm w jedną i drugą strone więc 61.5-65.5mm. Jak jesteś poza tym zakresem możesz robić zeza, mieć problemy z ostrością, gubić sweetspot, mieć bóle głowy, mieć zmniejszony FOV, problemy z rozglądaniem się w VR itd.

Rift S nie ma regulacji IPD w przeciwieństwie do większości innych headsetów, soczewki są ustawione od Siebie na
  • Odpowiedz
@Navari: Właśnie zmierzyłem IPD i wychodzi mi około 65,5, więc niby na styk, ale rzeczywiście, jeżeli jest tak jak mówisz to może być to niewygodne... Więc może lepiej jak pierw gdzieś przetestuję i dopiero potem pomyślę o kupnie.

Co do okularów to mam wadę -1.75, ale noszę soczewki więc powinno być okej xd
  • Odpowiedz
@wuut: Niektórzy mają problem że oczy im się w soczewkach wysuszają stąd popularne są nakładki od VR Optician. A innym nie chce się specjalnie zakładać tylko do VR.

Co do 65,5 to powinno być ok, Oculus ma dobrą gwarancje i masz 14 dni na zwrot. Możesz zamówić, sprawdzić, jak będzie ok to zostawić a jak nie to bez problemu przyjmą 14 dniowy zwrot. Tutaj nie ma się akurat czego bać.

Pamiętaj żeby zamawiać z oculus.com i nie dać zarobić pośrednikom na marży ( ͡°
  • Odpowiedz
@Navari: Revolut to najlepsza rzecz jaka powstała, korzystam gdzie tylko mogę ( ͜͡ʖ ͡€)

Ja się szczerze mówiąc zastanawiałem czy zamawiać bezpośredni od Oculusa, czy brać z Amazona i czytając na reddicie, wszyscy jednak polecali Amazona, głównie ze względu na lepszą obsługę klienta i brak problemów ze zwrotem / gwarancją - co uważasz? Oczywiście nie ma szans bym zamawiał z xkoma xD
  • Odpowiedz
@wuut: Miałem kontakty z supportem bezpośrednim Oculusa i było super, bez gadania wymienili mi headset bo mi brzęczały cewki xD

Wysyłke w obie strony też mi opłacili.

*teraz okazuje się że to prawdopodobnie wina nieuziemionego gniazdka w domu reeee
  • Odpowiedz
@wuut: Rift S spoko, sam chciałbym mieć. Niestety 80Hz zamiast 90Hz ale podobno da się żyć. Tylko nie mieszcze się w IPD więc cóż ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@Navari: Ja to szczerze mówiąc jedyny kontakt jaki miałem z VR to jakieś okulary gdzie się telefon wkładało i w sumie tyle więc pewnie nawet nie zauważę różnicy między 90 a 80 Hz dopóki nie spróbuje czegoś lepszego. A dla Ciebie kolego mam nadzieje że kolejna wersja Oculusa będzie miała znowu możliwość regulacji :)
  • Odpowiedz
@wuut: Telefon to nie VR, nie wiesz jeszcze czym VR jest i dopiero zobaczysz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No ja też mam nadzieje że Oculus wróci z kolejnym Riftem do normalności i da regulacje. Dla mnie sprzęt bez regulacji jest przekreślony na starcie.

Rift S to nawet nie jest sprzęt Oculusa, to jest headset zrobiony przez Lenovo na zlecenie Oculusa.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wuut: kupuj rifta s i sam sprawdź na swojej karcie jak będzie z wydajnością na niższych ustawieniach. najwyżej potem zrobisz upgrade.

jeśli twoje 65.5 mam ipd będzie ci psulo wrażenie podczas korzystania z rifta (wątpię) to zawsze możesz zwrócić przez 14dni.
  • Odpowiedz
  • 0
@Navari: Póki co PayPal przewalutował euro na funty po tym swoim przeliczniku i pobrał mi z revoluta ze 150 złotych więcej niż powinienem zapłacić ( ͡° ʖ̯ ͡°) najgorsze jest to że wyraźnie zaznaczyłem przy płatności że będę płacić w euro a i tak jakimś cudem zmieniło się na funty. zobaczymy co powiedzą na reklamacje
  • Odpowiedz
@wuut: Przestaw w Paypalu na sztywno aby zawsze rozliczalo po kursie wystawcy karty.

Stało się tak bo Revolut zgłasza się jako karta z UK w funtach.
  • Odpowiedz
  • 0
@Navari: No właśnie to jest dziwne bo przy płatności wyraźnie wciskałem by pobierało w Euro a mój bank się zajmie przewalutowaniem a i tak mi pobrali w funtach. Ciekaw jestem czy uznają reklamacje czy będę musiał jeszcze raz złożyć zamówienie
  • Odpowiedz
@wuut: Musisz to ustawić na sztywno gdzieś w ustawieniach PayPala żeby nie pytało następnym razem i domyślnie brało po kursie Revoluta.

To jest jakiś bug i też się na niego natknąłem kiedyś ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@Navari: Właśnie jak tylko zobaczyłem ile pobrali to znalazłem jakąś instrukcję na stronie Curve i zmieniłem, no ale niesmak pozostał ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz