Wpis z mikrobloga

  • 0
Zastanawiam się nad Rift S. Moje podzespoły to 1060 6GB, Ryzen 5 1600X, 16GB ram. Wystarczy czy coś by się przydało wymienić? Dodatkowo, warto coś dokupić do samych okularów, jakieś akcesoria?
#oculusrift #virtualreality #vr
  • 83
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Navari: @Wivo: Właśnie dostałem numer przesyłki, czyli myślę że w środę powinienem mieć. Co do płatności to dzwoniłem do PayPala i powiedzieli że wszystko spoko, żebym wysłał potwierdzenie z banku to zwrócą różnicę, więc też nie powinno być problemu. Teraz tylko czekać aż dojdzie (ʘʘ)
  • Odpowiedz
@wuut: Chciałem mieć sprzęt, który będę mógł łatwo gdzieś ze sobą zabrać, pokazać rodzinie i znajomym czym jest vr :) I chyba wolę pograć w pavlov bez kabli niż z lepszą grafiką :p
  • Odpowiedz
via Mikroblog+
  • 1
@Wivo O tym nie pomyślałem, dzięki kolego, może kiedyś też się zdecyduje ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@Navari: cumplu, jutro kurier powinien mi dostarczyć okulary, tak więc chciałbym być przygotowany i pobrać coś na początek - co byś polecił?
  • Odpowiedz
@wuut: Na sam początek zaznacze coś ważnego, jak będziesz instalował sterowniki Oculusa ZAZNACZ że chcesz być w public beta channel czy coś takiego żeby dostać testową aktualizacje 1.39. Ona naprawia tracking że jest różnica dnia a nocy między tym co było przed tym. Na Reddicie /r/Oculus będziesz miał instrukcje jak to zrobić i upewnić się że masz wersje 1.39.

Dzisiaj jest ogrom gier moim zdaniem które są warte uwagi więc nie wymienie tu wszystkich. Pogrubionym tekstem daje gry które może już kiedyś kupiłeś do "płaskiego" grania ale w międzyczasie dostały super pełnoprawnego moda VR albo oficjalne wsparcie VR.
  • Odpowiedz
A i jeszcze War Thundera miałem dopisać, też miał fajny tryb VR jak dawno temu się bawiłem.

I w Echo Arena muszą znaleźć się blindspoty trackingu bo to chora gra jeżeli chodzi o łapanie się rzeczy w dziwnych miejscach, nie ma chyba takiej drugiej. Pamiętaj o Updacie 1.39 i że to jest stresstest czyli najgorszy możliwy scenariusz.
  • Odpowiedz
A co do Minecrafta graj w wersje Java z modem (Vivecraft) jeżeli możesz w razie gdybyś rozmyślał czy nie lepiej grać w wersje Win 10.

Mod do wersji Java pozwala Ci niszczyć klocki prawdziwym biciem klocka kontrolerem ruchowym a nie tylko klikaniem itd. jest o wiele bardziej zaawansowany i daje lepsze możliwości (+ no to prawdziwy Minecraft, możesz wgrywać sobie mody jak chcesz) Wersja Win 10 Microsoftu jest uboga, nie ma wsparcia
  • Odpowiedz
@Wivo: Onward wychodzi na Questa (tylko nie wiem kiedy) i ma mieć Crossplay z PC, też możesz sprawdzić ( ͡ ͜ʖ ͡)

Ogarnij też sobie VRidge / Riftcat (figurują dwie nazwy tego samego) jako ciekawostke jeżeli masz w pokoju Router 5GHz i gamingowy PC, może uda Ci się odpalić coś na kompie i przesłać do Questa. Chyba ALVR też coś tam ma ale możliwe że
  • Odpowiedz
@Navari: Wszystko ogarnięte. Planuje pobawić się ze streamingiem z pc (gry na CV 1 działały bez problemu) i muszę kupić jakiś dobry router 5GHz tak jak piszesz. Onwarda na pewno zakupię, także zapraszam do gry jeśli będzie miał crossplay :)
  • Odpowiedz
@Navari: o kurde, stary, jakaś flaszka Ci się należy za tą listę, dzięki wielkie za napracowanie! @Wivo ma rację, to się nadaje na osobny wpis.

z Twojej listy wybrałem Rec Room, VRChat, Google Earth, The Lab, a z płatnych póki co Minecraft i Beat Saber. do tego myślę też o tym bundlu z Serious Samami i The Talos Principle bo cena bardzo dobra.

co do Skyrima to w 2011 nabiłem ponad 100h i w sumie teraz chętnie bym spróbował jeszcze raz w VR, ale cena grubo
  • Odpowiedz
@wuut: Ja czekam na opinie jak zobaczysz prawdziwy VR ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pamiętaj aby ustawić chociaż software IPD na twoje 65.5mm jeżeli by jakieś problemy ze skalą były, powinno naprawić skale gdyby rzeczy wydawały się za duże lub za małe.

Serious Samy i szybkie gry zostaw na później, na start to co wymieniłeś powinno być ok abyś zaczął powoli. Musisz dać sobie pare dni na
  • Odpowiedz
@wuut: Pavlova kup sobie w ciemno póki jest promka za 20 zł do 9 Lipca, spodoba Ci się to najpopularniejszy FPS VR. Zawsze jest z kim grać.

A jak nie to na Steamie masz 2 godziny na zwrot, ale myśle że się nie odbijesz. Każdy lubi ceesa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Wivo: Obecnie jestem bez headsetu i nie wiem kiedy będę miał. Musiałem Rifta
  • Odpowiedz
@sierzchula: Pominąłem twój komentarz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pamiętaj że Rift S ma 80Hz zamiast 90Hz, to 10fps mniej do renderowania więc mimo lekkiego podbicia rozdzielczości wymagania specjalnie dramatycznie nie wzrosły. Ta wielka różnica pomiędzy Riftem CV1 a S wynika głównie z panelu LCD który ma RGB Stripe zamiast Pentile. 3 subpiksele vs 2 więc klarowność wzrasta mocno bo jest o wiele gęstsze upakowanie pikseli (to
  • Odpowiedz