Wpis z mikrobloga

Mirki!
Nie byłem przygotowany na taki dziki odzew. Będę Was wołał ręcznie (prawie 1100 mirków i mirabelek plusujących ten wpis!) bo nie mam spamlisty, nie będę też zakładał takiej - jeśli jesteście zainteresowani to możecie zaobserwować #tonskladowy.
Zmontowałem film z testem antyradia, gdzie jako anten wykorzystuję wrocławskie mosty, dodałem trochę ambientu na podkład, początkowo miało iść bez podkładu, ale stwierdziłem że tak po prostu będzie fajniej. W związku z tym nie mogę jednak udostępnić filmu na licencji CC, mimo że taki miałem pierwotny zamiar. Jeśli ktoś będzie chciał sampelki, podeślę na PW paczkę (zresztą link jest w opisie filmu).

Mirek @niebieskiepaski podsunął jeszcze koncepcję, żeby zrobić to samo z iglicą, przejdę się pod wieczór jak już nie będzie pińćset w cieniu. Specjalnie dla Was. Tym razem będzie bez muzyki ;)

Film możecie obejrzeć niżej.
Jeśli się podobało, będę wdzięczny za wykop znaleziska

#wroclaw #muzyka #muzykaelektroniczna
Roszp - Mirki!
Nie byłem przygotowany na taki dziki odzew. Będę Was wołał ręcznie (p...
  • 78
via Android
  • 0
@ortofosforan ale ja nie mówię, że to jest skomplikowana, cudowna konstrukcja, pokazuję to jako ciekawostkę. Wszędzie mówię przecież, że to jest proste radio. Jeśli potrafisz coś takiego zbudować, to gratuluję. Ja nie potrafię.
@Roszp: dzięki, poczytałem. Szkoda że nie podaje żadnych konkretów. Na stronie, pisze że jest demodulator ale nie pisze jaki to typ, częstotliwość podaje ale też nie ma dokładnego zakresu przenoszenia. 120 euro to tak trochę drogo jak na urządzenie które nie ma podanych parametrów. Myślę że doświadczony elektronik-krótkofalowiec by to dużo taniej złożył. Może do 50 zeta jeśli to ma być tylko odbiornik bez sztywnych parametrów.
No dzięki za bardzo konkretną, konstruktywną krytykę xD


@Roszp: skoro prosisz
- eter filozofów greckich to nie jest ten sam eter który pojawił się w fizyce XIX wieku i miał być nośnikiem fal radiowych
- szum elektromagnetyczny występował od zawsze
- pierwsze odbiorniki mogły nie mieć pokrętła, ale miały (musiały mieć) układ rezonansowy żeby detektor kryształkowy mógł działać, a ten wybierał już wstępnie zakres częstotliwości
- a nawet gdyby nie miał,
- eter filozofów greckich to nie jest ten sam eter który pojawił się w fizyce XIX wieku i miał być nośnikiem fal radiowych


@megawatt: Doskonale o tym wiem i nigdzie nie twierdzę, że to jest to samo

- szum elektromagnetyczny występował od zawsze


@megawatt: bardzo holistyczne spojrzenie. Myślałem, że to jasne, że chodzi mi o szum emitowany przez urządzenia elektryczne.

pierwsze odbiorniki mogły nie mieć pokrętła, ale miały (musiały mieć)
@Roszp: super filmik, fajnie wszystko wyjaśniłeś, jasno i klarownie plus fajnie wiedzieć, że takie coś jest. I pytanie czy jakbym stał przy kimś kto rozmawia przez telefon komórkowy to czy przechwyci dźwięki rozmowy? :)