Wpis z mikrobloga

Dziwi mnie i mam ból dupy, że w czasach kiedy dostęp do rzetelnej wiedzy opartej badaniach naukowych jest łatwiejszy, niż kiedykolwiek wcześniej, są ludzie, którzy nie chcą po nią sięgnąć. Mało tego w tym samym czasie piszą pierdoły poparte tylko "mondrościami" typu "bo mi się wydaje". Rozumiem - tacy ludzie zawsze byli i będą, efekt dunninga krugera zawsze na czasie, jednak do rzeczy...
Ponad 200+ pod komentarzem @Napochybel sugerującym, że ocieplenie to mit i jako bonus - perełka @tibun , który musiał odpierać ataki lewaków, którzy twierdzili, że człowiek ma realny wpływ na klimat..

Nie każdy ma czas na lekture publikacji naukowych, ale są ludzie (chwała im za to), którzy robią to za nas i przekładają na ludzki..
tutaj przykład, właśnie o ociepleniu:

https://www.youtube.com/watch?v=U6AGGYD-fN8

Proszę mirki wrzućcie to w gorące, niech dotrze do jak najdalej, problem jest a bagatelizowanie go nie sprawi, że zniknie..

PS. Dzięki mirku @dkm17 robisz świetną robotę! :)

#gruparatowaniapoziomu #korwin #naukowybelkot
źródło: comment_RtjdTYXyW79WAbHseeGQknV69JL9hj9W.jpg
  • 28
Niczym samotny templariusz w ziemi swietej odpieralem (samemu) ataki hord lewackich, zlaknionych krwi bestii twierdzacych ze czlowiek emituje wystarczajaco duzo CO2 zeby zmieniac klimat.

Otoz idea ta tak glupia, tepa i bezsensowna zmusila mnie do wyjscia z mojej piwnicy i zaczecia nierownej walki z horda oplacanych przez Sorosa lewackich troli - troli ktorzy chcieli mnie zniszczyc - wspomagajac sie moderacja.

Walka byla nierowna, ja przeciwko armii i bogom wykopu (moderacjii) ale mimo
@skar: Ma racje, zmiany sa cykliczne - co za nie odpowiada? Moze byc to wiele rzeczy - zmiana kata nachylenia ziemi, oslabienie pola magnetycznego nawet (ostatnio nawet byly informacje o oslabieniu pola mag. ziemi) - na pewno nie jest to CO2, placenie USD Goldmanowi nic nie pomoze, przemysl Zmiany Klimatu to prawie 2 tryliony USD wiec to lewackie bydlo wie o co walczy.
@skar: Dlaczego manipulujesz? Nie sprowadzaj dyskusjii do poziomu wyborczej (kloaki) - globalne ocieplenie jest cykliczne. Co je powoduje - moze gdyby nie przemysl zmiany klimatu (2 tryliony) naukowcy mogli by sie skupic na badaniach a nie na robieniu pseudo nauki dla grantow od geszefciarzy....
@tibun: gościu, wiem o tym, to nie jest wiedza tajemna, ale sprowadzanie problemu wyłącznie do cyklicznych zmian to totalna ignorancja i ściema, co z resztą jest w materiale, który podesłałem to tylko 26minut. Źródla z których czerpał autor są w opisie..
@skar: Moze pochopnie cie zaatakowalem, ostatnio odpieram ataki od prawie 2 tygodni wiec jestem w strefie wojny (walcze jak lew, samotny templariusz itp). Czlowiek jest nastawiony na atak kiedy musi tlumaczyc takie proste rzeczy jak cykliczne zmiany klimatu i brak wplywu CO2 na zmiane klimatu...
@Napochybel: nie, twoj komentarz odczytałem, jako jakże prześmiewcze kpienie z istnienia faktu globalnego ocieplenia, Jeśli źle zrozumiełem popraw mnie proszę.
@tibun: CO2 ma realny wpływ na zmianę klimatu (termin ocieplenie może niektórych wprowadzić w błąd). Poświęć parę minut na ten film, odnieś się do niego, do źródeł z których korzystał autor, zmień moją opinię, albo .. swoją ..
@Damasweger: Odnies sie do wykresu. Wzrost CO2 i calkowity brak korelacjii z temperatura. (od okolo 250ppm). Jest to gwozdz do trumny teorii o wplywie CO2 na temperature.... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@tibun: a na podstawie całego wykresu nie widzisz korelacji między poziomem co2 a temperaturą? To raz, a dwa skala czasowa jest w tysiacach lat i sama tylko ostatnia podziałka to 50 tysięcy lat. Nie sądzisz że ciężko z tego odczytac jak ma się wzrost co2 a temperatura w ostatnim stuleciu? ;d
Odnies sie do wykresu. Wzrost CO2 i calkowity brak korelacjii z temperatura. (od okolo 250ppm). Jest to gwozdz do trumny teorii o wplywie CO2 na temperature.... ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Ty na prawdę nie widzisz tam korelacji? xD
@skar: Nie widzisz ze wraz ze wzrostem pionowym CO2 temperatura praktycznie oscyluje wokol sredniej i nie wzrasta pionowo. Gdyby korelacja byla dodatnia - temperatura wzrastala by tak jak koncentracja CO2. KUR@#$ to sa podstawy....
@tibun: poza tym jak mam sie odnieśc na podstawie tego wykresu do ostatnich stu lat rewolucji przemysłowej? jak tam skala jest w tysiacach.
@skar: ludzie nie wierzą naukowcom i metodzie naukowej. Opublikowanie badań to ciężki i złożony proces, artykuł musi przejść przez recenzję, review, trzeba go poprawiać czasem dosłać wyniki ponadto po publikacji każdy może spróbować udowodnić że to co w nim napisane to nieprawda. Za to ludzie wierzą szamanom którym coś się wydaje.